Установка межкомнатных дверей своими руками: пошаговая инструкцияВ даний час міжкімнатні двері представлені на ринку будівельних матеріалів в широкому асортименті. І це неспроста, адже їх застосування спрямоване на вирішення як функціональних, так і дизайнерських завдань, що забезпечують комфортне проживання людини і підвищення естетичної привабливості об’єкта нерухомості в цілому.

Однак тривалість експлуатації представлених елементів, їх функціональні можливості і надійність багато в чому залежать від якості проведення операцій з монтажу, через що перед тим як зробити установку міжкімнатних дверей своїми руками доцільно в деталях вивчити відео додаток.

Монтаж міжкімнатних дверей покрокова інструкція

Для того щоб процес установки дверних модулів повністю задовольняв заявленим вимогам і був проведений найбільш ефективно, в процесі виконання робіт слід дотримуватися точного алгоритму робіт.

Демонтаж старих конструкцій. У ситуації, коли проводиться заміна дверей, первинним дією вважається демонтаж наявного виробу. І хоча подібна операція не представляє собою технічної складності, все ж повинна реалізовуватися правильно, з урахуванням стандартних рекомендацій.

Установка межкомнатных дверей своими руками: пошаговая инструкция

Так, первинним заходом у зазначеному напрямку вважається видалення старого дверного полотна, яке в більшості випадків зводиться до банального расцеплению конструкції в районі петель (для чого полотно зміщується вгору і виводиться з зачеплення). Хоча в деяких ситуаціях подібна процедура є нездійсненним, наприклад, при наявності нероз’ємних навісів і може вимагати викручування або висвердлювання кріпильних елементів.

Демонтаж коробок є подальшим дією і передбачає повне видалення всієї конструкції з порожнини дверного отвору (для чого може знадобитися слюсарний інструмент), а також очищення базових поверхонь від будівельного сміття і будь-яких легко відшаровуються компонентів (монтажна піна, утеплювач, фракції розчину). Крім того, на зазначеному етапі доцільно провести ревізію місця монтажу і при необхідності вжити дії, спрямовані на відновлення пошкоджених ділянок, оштукатурювання поверхонь, їх шпатлювання і т. п.

Установка межкомнатных дверей своими руками: пошаговая инструкцияЗбірка дверного короба. У більшості випадків дверні модулі продаються в розукомплектованому вигляді, через що перед тим як зробити установку міжкімнатних дверей потрібно виконати ряд операцій підготовчого характеру і складання дверного короба – основна з них.

Відразу ж слід зазначити, що дверна коробка являє собою оперізувальний каркас (прямокутної або П–подібної форми), який монтується в порожнину дверного отвору і застосовується для утримання дверей у потрібному положенні. Зважаючи чого від якості правильного складання зазначеного елемента безпосередньо залежить результат всієї роботи по монтажу.

Для домашніх умільців, більш прийнятним варіантом вважається збірка оперізувального каркаса за шаблоном, в якості якого можна застосовувати дверне полотно. Для чого монтована двері укладається на рівну поверхню (можна використовувати підлогу), а вже навколо неї збирається необхідний компонент з урахуванням таких особливостей:

  • Для безперешкодної роботи дверного модуля мінімальний зазор між тілом двері і корпусом коробки повинен становити 3-4 мм (рекомендується використовувати прокладки заданої товщини з лінолеуму, паперу або текстоліту);
  • З метою виключення затерли, технологічний зазор між підлогової поверхнею і нижнім торцем дверного полотна повинен становити 10-20 мм;
  • Установка дверей. З’єднання вертикальних і горизонтальних елементів коробки між собою необхідно проводити за допомогою саморізів по дереву (довжиною не менше 60 мм), забезпечивши попереднє свердління місць передбачуваного кріплення за допомогою інструменту з дещо меншим діаметром.
Скрутка коробів і трохи філософії відео

До того ж для забезпечення жорсткості, допускається встановлення тимчасової перемички, яка розташовується в нижній частині конструкції і видаляється після закінчення монтажних операцій.

Монтаж навісів карт

Враховуючи той факт, що міжкімнатні двері відносяться до виробів тривалої експлуатації, підбір всіх комплектуючих для їх складання і монтажу повинна ґрунтуватися не тільки на естетичних даних, але і на експлуатаційних характеристиках. А особливо важливо дотримання даного вимоги для петельних карт – основи всієї розкривається системи. Для чого петлі повинні відрізнятися надійністю, якістю роботи і мати відповідний габаритний розмір.

Встановлення міжкімнатних дверей, врізання замків та петель покрокова інструкція відео

Тобто, відповідаючи на питання як поставити міжкімнатні двері своїми руками, насамперед слід подбати про монтаж навісів. Для чого відступивши від нижньої і верхньої кромки дверного полотна на 150–200мм, здійснюється розстановка навісів і подальша їх розмітка.

Потім за отриманими контурах, шляхом застосування спеціалізованого столярного інструменту (стамеска, фрезер) здійснюється вибірка матеріалу з метою подальшої правильної установки петельних карт. Тоді як кріплення навісів до тіла дверного полотна слід здійснювати за допомогою кріпильних шурупів довжиною не менше 35 мм (зазвичай йдуть в комплекті), розташовуючи елемент карт врівень з торцевою частиною двері.

Аналогічним чином здійснюється монтаж відповідних частин навісів до тіла оперізує коробки, причому в процесі виконання робіт бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

– Забезпечувати наявність технологічних зазорів між дверима і коробкою;

– До коробки кріпити основу петлі, а навісну (відповідну частину фіксувати до дверного полотна);

– Враховувати бік відкривання навісів.

Врізка петель фрезером без шаблону відео

У фіналі робіт з встановлення петель, рекомендується перевірити якість роботи всієї системи в зборі. Для чого слід переконатися у вільному відкриття-закриття дверей (без затирань) і упевнитися в повноцінному утапливании дверного полотна до наявної конструкції.

Етап установки дверного короба міжкімнатних дверей покрокова інструкція

Монтаж дверного короба є дуже відповідальним кроком, і виконується на завершальній стадії робіт. Причому для зручності виконавця проводити зазначену процедуру краще без демонтажу дверного полотна, що дасть можливість виключити прояв дефектів і перекосів в процесі монтажних операцій.

Поради по виміру дверного отвору і вузлів примикання міжкімнатних дверей відео

Для цих цілей коробку спільно з полотном виставляють в області дверного отвору, використовуючи будівельний рівень або висок, після чого забезпечують тимчасове розкріплення виробу за рахунок установки прокладок або кілочків між тілом коробки і базовим підставою стіни. Тоді як процес фіксації всієї конструкції в зборі краще всього здійснювати самостійно за допомогою монтажної піни, розподіляючи її рівномірно по всьому технологічному зазору.

Після остаточного застигання ізолятора, перевіряють якість роботи дверного модуля і здійснюють естетичні доопрацювання, для чого виконують монтаж обналічки і встановлення ручок, доборів і замків.

Крім того, на зазначеному етапі установки міжкімнатних дверей рекомендується забезпечити додаткову механічну фіксацію елементів коробки до стінового основи, для чого застосовують анкерні болти або видовжені саморізи (залежить від маси дверної конструкції), які мають як на петельним, так і на замочному елементі коробки (по 3 на кожній стороні). Тобто, вкручують крізь тіло коробки попереднього підготовлені поглиблення, в стінному отворі, а місця розташування капелюшків перекривають за допомогою декоративних заглушок або знімною чверті (характерно для дверних коробок фабричного виготовлення).

Як правильно поставити двері відео

Виконуючи роботи згідно покрокової інструкції, установка міжкімнатних дверей не буде викликати масу складнощів, а при правильному підході зможе бути реалізований своїми руками в найкоротші терміни.

Установка міжкімнатних дверей своїми руками: покрокова інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code