Как определить: правая или левая дверь?Жодне сучасне приміщення не обійдеться без дверей, це конструкція служить для створення тепла, затишку, безпеки, розмежування простору і т. д. Саме тому вибору і монтажу розглянутої конструкції необхідно приділити належну увагу.

Варто зазначити, що сьогодні двері виготовляються з різноманітних матеріалів, вони можуть бути будь-якого розміру, конструкції і кольору, сторони відкривання, все залежить від того, яке приміщення буде вона встановлена, яку функцію має виконувати і на яку вартість розраховує споживач.

У багатьох випадках при виборі петель, ручок і дверних замків, покупцеві буде важливо знати, якого відкривання встановлена двері, так як це часто допомагає, заощадить час і кошти. Давайте разом розберемося, двері права чи ліва, як визначити?

Як дізнатися сторону відкривання дверей

Багато хто при виборі міжкімнатних або вхідних зовнішніх дверей задаються питанням, як буде відкриватися двері, адже часто від цього залежить її експлуатаційна здатність і її зручність користування.

Почати хотілося б з того, що за стандартом, а також правил пожежної безпеки, двері ліві здійснює своє відкривання проти годинникової стрілки, праві, в свою чергу, навпаки, але потрібно одразу ж зробити позначку.

На сьогоднішній день дуже багато виробники не дотримуються цього правила, а їх конструкції не відповідають розглянутим нормам, тому, необхідно вміти самостійно визначити, двері ліва чи права, необхідна для установки в тому чи іншому приміщенні, кімнаті.

Для того щоб встановлена двері не приносила дискомфорту, в першу чергу потрібно звертати увагу на наступні важливі деталі:

 • якою рукою буде відкриватися обрана конструкція
 • в яку сторону штовхається двері
 • і які петлі на ній встановлені

Как определить: правая или левая дверь?

Отже, для того щоб безпомилково визначити, який тип розглянутого дверного полотна було обрано, потрібно зрозуміти в яку сторону здійснюється її відкривання в ліве або праве. Це може відбуватися наступним чином:

 • Дверне полотно відкривається на себе. В даному випадку їх тип визначається шляхом аналізу місцезнаходження ручки, яка розташована на ній. У тому випадку, якщо справа знаходиться вона на двері, і при цьому зручніше відкривати її лівою рукою, то вона буде вважатися левооткрывающейся, якщо ж все відбувається навпаки, то відповідно, двері є правою.
 • Відкриття дверного полотна проводиться рухом від себе. У тому разі, коли для її відкривання, потрібно потягнути ручку, розташовану на двері, на себе, правило визначення типу полотна відбувається не так, як у першому випадку – у разі розташування на ручки дверей у правій стороні, а при її відкритті необхідно використовувати ліву руку, значить, що вона права, якщо все навпаки – ліва.

Як визначити: двері права чи ліва при монтажі?

Перед придбанням двері, потрібно в обов’язковому порядку, дізнатися, як вона відкривається, і чи відповідає метод її відкривання правилами пожежної безпеки, і лише після цього, остаточно визначитися з вибором.

Існує ряд правил, які повинні виконуватися в обов’язковому порядку при монтажі дверного полотна, почнемо розгляд найголовніших та основних з наявних:

 • При монтажі дверей в громадські багатоповерхові будинки (під’їзди, підприємства, контори тощо), вона повинна встановлюватися таким чином, щоб процес відкривання здійснювався назовні, тобто, при необхідності відвідування цього будинку, потрібно потягнути ручку двері на себе, при виході з нього – навпаки. Це не рекомендація, а правило, пред’являється системою пожежної безпеки в багатоповерхових спорудах. Тільки таке розташування вірного полотна буде вважатися безпечним у разі евакуації людей з будівлі.
 • Трапляється так, що місце розташування дверного отвору не підходить для монтажу дверного полотна в нього по всім нормам пожежної безпеки. В даному випадку, допускається монтаж дверей (розмір якої буде більше 700 мм) таким чином, щоб її відкривання і закривання не заважало пересуванню по приміщенню людей і розташуванню довколишніх предметів. Виходить, що такого роду помилка є помилкою будівельників, які планували проект цієї споруди і виправити її вже неможливо.
 • Зовсім інша розмова буде вестися у разі необхідності монтажу дверного полотна в квартирі. Найчастіше, встановлюються у житловому приміщенні двері таким чином, щоб вони відкривались назовні, тобто, коли необхідно зайти в ту чи іншу кімнату, для цього буде потрібно потягнути дверну ручку на себе. Але і тут бувають виключення з правил – бо іноді правильне розташування дверного полотна буде заважати відкриттю сусідніх дверей або ж забирати вільну площу приміщення, тоді правилами і нормами монтажу дверного полотна доведеться знехтувати.

З вищесказаного, стає зрозуміло, двері права чи ліва, як визначити його відкривання при монтажі.

У тому випадку, якщо дверне полотно вже придбана, але при цьому ще не визначено напрямок її відкривання, петлі, розташовані на ньому, будуть у поміч.

Как определить: правая или левая дверь?

Тип петель в даному випадку також має важливе значення, тому при відкритті будь-якої двері на себе, петлі будуть розташовані на тій стороні, який вважається сама двері, якщо на лівій, значить вона ліва, і навпаки.

Якщо мова йде про міжкімнатних дверях, то якихось особливих вимог щодо монтажу таких полотен немає, тому, головне, щоб вони не заважали один одному при відкритті. Зазвичай, у спальні встановлюють дверне полотно всередину, у той час як в туалет – навпаки.

Двері ліва або права: як правильно визначити по дверцятам

Отже, проаналізувавши всю інформацію, надану вище, можна зробити висновок, що визначення сторони відкривання дверей залежить від трьох головних параметрів:

 • в яку сторону «штовхається» полотно
 • якою рукою зручно відкривати її
 • на якій стороні полотна встановлені петлі

Отже, якщо перед очима є дверне полотно, як же визначити напрям за нього, яка це двері?

Якщо вона відкривається усередину і ручка розташована на лівій стороні полотна, то значить, відкриватися вона буде вправо, і відповідно, вважається правою (до всього іншого, варто відзначити, що відкривати такі двері зручніше буде саме правою рукою).

У тому випадку, коли ручка розташована на лівій стороні полотна, відкривати її простіше лівою рукою, то вона відкривається в ліву сторону.

Ці правила можуть здатися складними і заплутаними тільки при читанні, якщо застосувати їх на практиці, все відразу стає ясним і гранично зрозумілим.

Якщо говорити простіше, то, для визначення напрямку відкривання двері, необхідно підійти до дверного полотна, стати обличчям перед передньою частиною і спробувати відкрити двері, при цьому, запам’ятавши, якою рукою ви здійснюєте цей процес і вже виходячи з цього, можна зрозуміти бік відкривання дверного полотна.

Чому важливо правильно визначити праву і ліву сторону дверей?

На це питання відповісти складно, адже це елементарно і просто, правильно дізнавшись бік відкривання, ви:

Как определить: правая или левая дверь?

 • здійсніть монтаж швидко, правильно та без проблем
 • відкривання встановленої двері не буде заважати пересуванню людей по приміщенню, а також сусідніх дверей при їх спільному відкриття
 • при можливої евакуації людей або меблів з приміщення, не виникне ніяких труднощів
 • будете довгий період експлуатувати дверне полотно без будь-яких проблем

Потрібно також відзначити і той факт, що правильно зрозуміти сторін відкривання двері — ліва і права, що спрощує життя всім мешканцям приміщення або споруди, в якому вона встановлена.

Європейський підхід визначення

В європейців завжди був свій індивідуальний підхід до даного питання (як в принципі, і в інших випадках). Тут теж приділяється чимало уваги пожежної безпеки. Отже, права чи ліва двері і як визначити відкривання по-європейськи:

 1. Стаємо до неї так, щоб широка частина дверного полотна була перед особою, тобто, двері в будь-якому випадку буде відкриватися від себе.
 2. Відкриваємо його і дивимося, якою рукою виробляється відкриття.
 3. Двері з лівим відкриванням відкриватися повинна лівою рукою, права, відповідно протилежною рукою (причому, за годинниковою стрілкою).

Як стало зрозуміло з вищенаведеної інформації, у кожного свої норми і правила, та якими з них користуватися, вирішує споживач, головне, щоб це не суперечило правилам пожежної безпеки в надзвичайних ситуаціях, цей чинник відіграє далеко не останню роль.

Як визначити: права чи ліва дверка?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code