чи купувати нерухомість через агенство

Купівля квартири без агентства: чи варто економити?

Щодня на ринку нерухомості полягає маса угод з купівлі квартири. Але лише частина з них виявляється по-підсумку юридично чистою і законною за всіма пунктами. Існує два варіанти оформлення покупки: самостійний або за допомогою ріелтора. Який з них вибрати?

Якщо ви виступаєте в якості покупця, вам необхідно визначитися заздалегідь, як здійснити пошук та оформлення нерухомості. А для цього необхідно знати нюанси обох варіантів. І ми допоможемо розібратися в них.

Підбір нерухомості: шукати самому або звернутися в агентство?

Перший етап в ланцюжку покупки житла — це вибір потрібного об’єкта. Для початку необхідно чітко сформулювати свої вимоги до нерухомості. Докладно розписати, яку саме квартиру або будинок ви хочете придбати. Підібрати район, поверх, інфраструктуру, кількість кімнат, їх площа і т. д. Це допоможе відсіяти величезну кількість ринкових пропозицій і займатися пошуками того житла, яке ви дійсно готові купити.

Потім є два шляхи. Перший — почати вивчати газетні та приватні оголошення, сайти з продажу нерухомості в інтернеті, і взагалі, задіяти всі можливі канали пошуку. Дана процедура забирає левову частку часу. Адже необхідно зв’язатися з власником, розпитати його про стан житла, зустрітися і особисто оглянути апартаменти. При цьому є ризик, що квартира не відповідає вашим уявленням про ідеальне гніздечко, а продавець розхвалював її виключно з міркувань скоріше продати неліквід.

Завдання агентства нерухомості — розпитати вас про всі ваші переваги, щодо житла і самостійно підібрати варіанти. Вас підключають тільки на стадії огляду та остаточного вибору. При цьому призначають зручний час, супроводжують, дають реальну оцінку житла. Тобто, економлять той самий дорогоцінний час.

Підготовка документів для оформлення угоди та укладання угоди

Даний етап можна сміливо віднести до найбільш проблемного. Адже важливо досконально знати, які документи та довідки потрібно обов’язково вимагати у продавця, щоб не нарватися на шахраїв і не втратити гроші.

Самостійно пройти цей шлях зможе тільки покупець з юридичною підготовкою, який не з чуток знайомий з вимогами законодавства і може своїми силами перевірити чистоту попередніх угод, дієздатність продавця і відсутність неврахованих спадкоємців, обтяжень і т. д.

Професійний ріелтор зобов’язаний зробити всю цю роботу за вас. Він точно знає, які саме документи повинен надати продавець, які довідки необхідно піддати додатковій перевірці, які нюанси можуть виникнути при продажу вторинного житла або первинки. Загалом, ріелтори — це юридично підковані фахівці, які зобов’язані знизити всі ризики, пов’язані з купівлею нерухомості.

Так чи варто економити на послугах агентства нерухомості?

Середня вартість ріелторських послуг 1-5% від ціни житла. Деякі покупці вважають цю суму невиправданою і відмовляються від допомоги агентств, сподіваючись на власні сили. Але подібна економія часто влітає в копієчку. Оскільки шахрайство на ринку нерухомості пропорційно кількості пропозицій. І завжди існує ризик поповнити ряди «жертв» нечесних на руку продавців.

Крім того, ріелтори економлять вам масу часу, мінімізують вашу частку участі в процесі. А при нинішньому ритмі життя це взагалі безцінно, погодьтеся.

Якщо зайвих грошей немає зовсім…

Бувають ситуації, коли послуги ріелторів — непідйомна сума. Тоді радимо запастися терпінням і витримкою, ознайомитися хоча б поверхово з юридичною базою і бути максимально прискіпливим при огляді об’єкта що продається і перевірки документи. Не дайте продавцю відвернути вашу увагу привітністю, перевіряйте все скрупульозно, не поспішаючи. Дізнайтесь попередньо середню ринкову вартість житла, яке збираєтеся купувати. І обов’язково поспілкуйтеся з сусідами — вони можуть повідати багато цікавого, про що намагався замовчати власник.

Щоб заощадити і при цьому зменшити ймовірність обману, рекомендуємо залучати ріелторів на стадії перевірки житла і остаточному оформленні договору купівлі-продажу. За дану послугу агентство призначає фіксовану ставку, яка на порядок менше, ніж сума при повному супроводі угоди.

Не настільки принципово участь ріелторів при купівлі квартири в новобудові. Тут головне знайти весь обсяг інформації про хід будівництва і про репутацію забудовника.

Агентства бувають різні

Важливо не забувати про те, що і серед ріелторів бувають шахраї. Тому до вибору агентства підходите не менш ретельно, ніж до вибору житла. Ознайомтеся з історією організації, пошукайте відгуки про неї в інтернеті. В ідеалі — рекомендації людей, яким ви довіряєте. І пам’ятайте, що професійні агенти отримують свій відсоток лише на фінальній стадії операції, без авансів та передоплат.

Купівля квартири без агентства: чи варто економити?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code