Перепланування і переобладнання житлових приміщень

тонкості і нюанси в переплануванніВ даний час перепланування і переобладнання житлових приміщень явище не рідкісне. Багато бажають створити у своїй квартирі більш комфортні умови для проживання, зробити квартиру неповторною, відмінною від інших. Що потрібно знати власнику, який вирішив провести зміни у своїй оселі?

Згідно ст. 25 Житлового кодексу перепланування житлового приміщення являє собою зміну його конфігурації, а перевлаштування житлового приміщення — установку, заміну або перенесення інженерних мереж, санітарно-технічного, електричного або іншого устаткування. Як правило, при проведенні перепланування зовнішні межі приміщення не змінюються, а його площа змінюється незначно. При перебудові приміщення його характеристики, в тому числі і площа, залишаються колишніми.

Порядок проведення перепланування (переобладнання) житлових приміщень визначено Житловим кодексом. Перш ніж приступити до проведення робіт, слід звернутися за отриманням дозволу на їх виконання в орган місцевого самоврядування, представивши проект та інші документи, необхідні згідно ст. 26 ЖК. Якщо пакет документів відповідає вимогам чинного законодавства, то орган місцевого самоврядування приймає рішення про погодження перепланування (переобладнання).

Завершення перебудови та перепланування житлового приміщення підтверджується актом приймальної комісії

Для отримання кадастрового паспорта приміщення після перебудови або перепланування необхідно внесення змін в державний кадастр нерухомості на підставі поданої до органу кадастрового обліку або багатофункціональний центр заяви власника і технічного плану приміщення, підготовленого кадастровим інженером з використанням проекту перепланування та акта приймальної комісії.

Після видачі кадастрового паспорта і при необхідності отримання нового свідоцтва про державну реєстрацію права слід звернутися з відповідною заявою в Росреестр. Заяву може бути подано в офісі кадастрової палати або багатофункціонального центру. Нове свідоцтво про державної реєстрації прав із зазначенням зміненої площі об’єкта нерухомості видається тільки за клопотанням заявника.

Перепланування і переобладнання житлових приміщень: тонкості і правила

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code