складності при купівлі половини домаСкладності при купівлі половини будинку

Досить багато наших співвітчизників з тієї чи іншої причини хочуть на власній землі, у своєму особистому володінні ну і звичайно, з прилеглими до будинку територіями городу або саду. На ринку нерухомості досить часто зустрічаються варіанти, що передбачають придбання частини будинку. Це, природно дешевше, ніж придбання окремого будинку і не так клопітно, ніж зведення нового будинку . Але володіння частині будинку завжди має свої як очевидні, так і приховані мінуси для господаря такої житлової площі.

Придбання житла на земельній ділянці або його частини – процедура з безліччю нюансів і юридичних тонкощів. Тому труднощі і проблеми, з якими може «познайомитися» (часто несподівано) добросовісний і законослухняний набувач, можна розділити на два основних типи: юридичні та психологічні.

До юридичних проблем віднесемо все, що так чи інакше з використанням загального (або роздільного) земельної ділянки, оплатою комунальних послуг, виробництвом поточного або капітального ремонту. Це ж стосується і питань зведення (зносу) будівель на ділянці, можливості продати свою (викупити у співвласника) житлову площу і багато іншого. В таких питаннях потрібно володіти неабиякою правової поінформованістю, або мати можливість скористатися послугами досвідченого юридичного консультанта.

Припустимо, чоловік став співвласником частини житлового будинку і тільки потім його душу почали терзати сумніви. Він засумнівався: — чи можу я почати будівництво на своїй ділянці, не маючи на те згоду сусідів? — чи можна знести або перебудувати свою частину будинку? — дозволено буде обгородити свою ділянку парканом? — що робити із загальними для всіх мешканців комунікаціями і лічильниками води, електрики, газу? — як щодо можливої перепланування або облаштування (якщо немає) свого окремого входу, будівельних процедур по звукоізоляції загальних стін? І таких «життєвих» питань може виникнути не один десяток на частину запитань може дати цілком однозначну відповідь. Наприклад, — співвласник житла має право обгородити свою ділянку (бажано по геодезичним маячками, щоб шкідливі сусіди не звинуватили в захопленні їх «малої батьківщини» – кровних квадратних міліметрів); — ще на стадії придбання потрібно визначитися, на кого конкретно оформлені комунікації, а також порядок їх ремонту і використання; — особливо важливо приділити увагу всім встановленими лічильниками (опалення, газопостачання і електрики). Найкращий варіант, якщо у кожен співвласник має свій лічильник.

А якщо з часом набувач захоче продати належну йому половину будинку? Адже для здійснення такої масштабної операції потрібно мати милість господаря другої половини будови. А той, як бабуся Шапокляк, з причини простої людської шкідливості його не дає. У такому випадку, за законом, особливих складнощів не повинно статися. Якщо півбудинку у спільній власності, то слід – можливо, через судовий орган – домогтися виділення відповідної належної частки, тобто офіційного розділу будинку. Але якщо половина житлового будови вже знаходиться в частковій власності, то співвласнику пропонується придбати вашу частку (адже він має переважне право). У разі отримання відмови (письмового) ви маєте право продати свою частку кому завгодно. Це ж відноситься до варіанту неотримання відповіді протягом 30-ти днів. Ці можливі ситуації досить прості, і вирішити їх неважко. Але кожен конкретний випадок – строго індивідуальний, який вимагає не загальних порад, а конкретної консультації, що враховує всі нюанси.

Трапляються, наприклад, такі «шедеври»-фантазії у заповідача: півбудинку – одному спадкоємцю, друга половина – іншому, а земельну ділянку – третій особі.

Якщо всі ці складності Вас не сильно лякають – купуйте на здоров’я свій куточок під дахом і радує свій і сусідський погляд палісадник. Але ось сильніше напружують психологічні проблеми співвласників – половинчастих господарів. І пам’ятайте – ви купуєте будинок з «історією, своїми традиціями і з сусідами-старожилами. Люди часто переносять своє особисте ставлення до колишнім господарям на нових мешканців. Все це досить загрожує можливими конфліктами і негативом. Часто варіанти розвитку відносин можуть бути самими різними. Буває навіть близькі родичі, стаючи сусідами, можуть стати ворогами. Купівля половини будинку цілком виправдана, якщо немає іншого варіанту придбання житла з земельною ділянкою (недостатньо грошей , або будова має дуже вигідне транспортне і географічне розташування). І все ж, у всіх випадках потрібно багаторазово продумати-передумати, ретельно розглядаючи кожну з можливих угод.

Які можуть виникнути складності при купівлі половини будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code