беспилотное такси от яндекса

Сьогодні стало відомо про старт спільного проекту «Яндекса» і «Сколково». Суть його в запуску безпілотного таксі на території інноваційного центру. Угода вже підписана гендиректором «Яндекса» Оленою Буніною і Головою правління Фонду Ігорем Дроздовим, про що повідомляє ТАСС.

Проект складається з декількох етапів. На першому етапі безпілотне таксі буде доступно лише для резидентів інноваційного центру, які дадуть свою згоду на участь у тестуванні робомобиля. Замовити безпілотний транспортний засіб можна буде через додаток » Яндекс.Таксі.» У прес-службі транспортного підрозділу «Яндекса» вказали, що проїзд в рамках пілотного проекту буде повністю безкоштовним для пасажирів.

«Це перший крок до того, щоб зробити безпілотні автомобілі масовим міським транспортом, буденним явищем повсякденного життя», — заявили представники «Яндекса». У компанії також помітили, що технології без проблем дозволяють роботаксі дотримуватися правил дорожнього руху, крім того, можна стежити за обстановкою на дорогах.

Робота над технологією для безпілотного автомобіля ведеться з 2016 року, в ній використовуються різні напрацювання «Яндекса» з таких сфер, як машинне навчання, комп’ютерне зір і навігація. У червні 2017 року компанія проводила закрите випробування безпілотного автомобіля. Тоді у випробуванні взяли участь два прототипи, на кожному з яких були встановлені датчики і спеціалізоване ПЗ. Датчики збирають інформацію про стан автомобіля і навколишнього обстановці, а спеціалізоване ПЗ визначає, як повинна рухатися машина після аналізу отриманої від датчиків інформації.

Програмно-апаратний комплекс дозволяє самостійно їхати за заздалегідь заданим маршрутом, а в разі появи перешкод-огинати їх. Роботакси в змозі визначати і об’їжджати, в тому числі, інші машини і людей. Якщо ж перешкоду об’їхати не можна, то роботакси зупиняється.

У лютому 2018 року безпілотник від «Яндекса» проїхав вулицями Москви після снігопаду, в червні робомобіль успішно подолав відстань в 789 км, проїхавши від Москви до Казані.

На території «Сколково» починає курсувати безпілотне таксі від «Яндекса»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code