блокчейн-платформа Telegram

Сьогодні стало відомо про долю проекту Telegram Open Network (TON), анонсованого Павлом Дуровим цього року. Про хід розробки компанія Telegram розповіла в спеціальній розсилці на початку вересня. Справжність інформації підтвердили два інвестори, які отримали розсилку, про що розповіли «Ведомости».

Варто нагадати, що TON — блокчейн-платформа, над створенням якої працює команда Telegram. Інвестори надали близько $1,7 млрд, причому процес інвестування був закритим, кошти брали не у всіх. Тим щасливчикам, гроші яких були прийняті, обіцяли, що TON зможе обробляти транзакції у своїй мережі швидше, ніж Bitcoin і Ethereum. Швидкість роботи останніх викликає нарікання з боку користувачів і адептів блокчейн-технології.

Дуров розповідав, що TON зможе обробляти транзакції зі швидкістю, рівної швидкості роботи мереж Visa і Mastercard (близько 50-70 тисяч в секунду). У біткоіни і» ефіру » швидкість обробки транзакцій становить 7 і 15 операцій в секунду.

Основною валютою TON є власні криптомонети, які отримали назву Gram. Також розробники заявили про створення інтегрованого з додатками Telegram гаманця, який повинен стати найбільш популярною у світі.

У вересні команда Павла Дурова повідомляла, що вже завершила роботу над більшою частиною криптичних компонентів, які потрібні для запуску тестової версії TON. Все інше допрацьовується зараз і буде запущено пізніше цієї осені.

Сам процес розробки розділений на три етапи. Перший — етап розробки TON Virtual Machine (TVM) — компонента блокчейна, який необхідний для здійснення роботи smart-контрактів. Він практично готовий приблизно на 95% і повністю протестований. Цілком можливо, що при інтеграції цього компонента з усією іншою системою будуть введені невеликі зміни.

На думку експертів, саме те, що система готова на 95%, найбільші питання викликає у інвесторів — справа в тому, що команда Telegram раніше не працювала над віртуальними машинами. При цьому в White Paper про все це йдеться не дуже детально, важливі деталі часто упускаються. Цілком може бути, що інфраструктура TON простіше, ніж у того ж Ethereum. Якщо це дійсно так, то спрощення знижує функціональність додатків.

Другий етап — створення протоколів, які необхідні для функціонування самої інфраструктури TON. В цілому, це компонент блокчейна, який потрібен для передачі запитів і поширення нових блоків мережі. Саме від цих протоколів і буде залежати швидкість обробки транзакцій інфраструктурою TON.

Третій етап — блокчейн TON, це механізми створення нових блоків і їх валідація серед всіх учасників мережі. Всі процеси базуються на TVM і мережі TON. Оскільки розробка перших двох частин завершена, то зараз ведеться активна робота над реалізацією завдань третього етапу. На жаль, зараз софт для підтвердження нових блоків готовий лише на 10%, а розробка інструментарію для smart-контрактів — на 50%.

Фахівці вважають, що команда Telegram зробила дуже велику роботу, але процес створення самого блокчейна системи знаходиться лише на самому початку. Він такий тривалий, оскільки розробники Telegram вирішили не використовувати готові рішення, замість цього вони пишуть все з нуля. З одного боку це добре, оскільки TON буде позбавлений проблем, які характерні для більшості сучасних блокчейн-проектів, які побудовані на інфраструктурі того ж Ethereum. З іншого боку, після завершення проекту команда може зіткнутися з непередбаченими проблемами індивідуального характеру і проблемами з масштабованість мережі.

«Ведомости» наводять слова не назвав себе фахівця, який обізнаний про подробиці розробки TON. Він вважає, що вже готова частина системи являє собою цілком новий спосіб обміну даними, практично повністю децентралізований. Це основа, а надбудова-сам блокчейн, який «поставлять на платформу», після чого TON можна буде використовувати в повному обсязі відповідно до початкової ідеєю.

Аудиторія месенджера в даний час складає близько 150 мільйонів чоловік, а до січня 2022 року може досягти 1 млрд. Тому і криптовалюта GRAM, та й сам проект TON можуть швидко стати популярними, у всякому разі, так вважають представники нового проекту.

Павло Дуров запустить блокчейн-платформу Telegram вже цієї осені

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code