implementation-of-Ripple

Ми багато говоримо про блокчейн, міркуємо про те, як технологія розподіленого реєстру може змінити світ, зробити суспільство більш комфортним і справедливим. А ось кріптовалюти (хоча завдяки найпопулярнішою з них все і дізналися про блокчейне) асоціюються навіть у крипто-ентузіастів насамперед з неоднозначним ставленням урядів, уразливими, хакерськими атаками і перспективами втратити заощадження. Інвестори в криптовалюту представляються такими ризикують гравцями незрозумілого і напівлегального ринку. Ніхто так і не наважився розширити вузькі сфери застосування цифрових грошей, вивести на новий глобальний рівень. Рано? А ось і ні. Принаймні, так вважає японський бейсболіст Кен Такахасі. Кілька місяців тому на сайті change.org з’явилася його онлайн-петиція на адресу Міжнародного Олімпійського комітету. Метою петиції було зібрати 7500 підписів під клопотанням про те, щоб зробити криптовалюту Ripple (XRP) офіційним платіжним засобом Олімпійських Ігор 2020 в Токіо.

Кен Такахасі призводить цілком резонні доводи: Японія — країна з місцевої, хоч і шанованою, але не глобально застосовуваної валютою (ієною), яку уболівальникам доведеться добувати в обмінниках, банках і банкоматах; Досвід Пекіна-2008 і Ріо-2016 запам’ятався сотням тисяч відвідувачів не тільки блискучими спортивними перемогами, але і божевільними чергами в обмінних пунктах; Мовний бар’єр не заважає вболівати за улюблену команду, але ускладнює спілкування з фінансовими організаціями, а спілкуватися з ними доведеться — долари і євро не мають офіційного ходіння на території країни. «Ми вважаємо, що швидкі транзакції і безпека кріптовалюти XRP будуть великим внеском у вирішення цієї проблеми», — сказав Такахасі. Важко уявити більш розумний варіант використання кріптовалюти. Вона не має меж, а її залученість в міжнародний захід за участю команд всієї земної кулі видається природним. Крім того, якби Ripple (або будь-який інший цифровий актив) став основною валютою, прийнятою на Олімпійських іграх, то це стало б переломною віхою на шляху масового прийняття криптовалют. Це було б воістину феєрично, якби сталося. Але це швидше за все не відбудеться.

Міжнародний Олімпійський комітет контролює ліцензування офіційного логотипу Олімпійських Ігор і всього, що з ним пов’язано: брендовий одяг, сувеніри, монети, марки — все, чим так зацікавлені спонсори. Але Ripple Labs досі не зробила жодних заяв про своє бажання стати олімпійським спонсором. І хоча абсолютно немає ясності у визначенні терміна «офіційна криптовалюта ОІ», очевидно, що наміри творця петиції виходять далеко за рамки ліцензійної угоди. Виходячи з формулювання петиції, наміри полягають у тому, що квитки на заходи літніх Ігор 2020 можуть бути оплачені з допомогою кріптовалюти Ripple. І в цьому випадку навіть відсутня впевненість в тому, що клопотання адресовано правильному органу. Автор петиції звертається до МОК, але плануванням і проведенням Олімпійських ігор займаються кілька організацій. МОК має відповідальний підрозділ — Оргкомітет Олімпійських ігор, який координує роботу з національними олімпійськими комітетами і приймаючої столицею Олімпіади. Деякі приписи щодо оплати та продажу квитків включені в контракти приймаючого міста, але тільки при повному схваленні Оргкомітетом. До Олімпійських Ігор в Токіо залишилося менше двох років.

Місто виграло право на проведення в 2013 році і, як стверджує The Washington Post, вже набагато перевищив запланований бюджет. Основна повістка заходу була затверджена МОК ще в 2014. І, яким би не був орган, готовий узгодити «офіційну криптовалюту» і має на це право, малоймовірно, що вона буде використана до початку проведення Олімпійських Ігор, незалежно від того, скільки людей підпишуть петицію. На даний момент петицію підписав 13,270 крипто-ентузіаст.

Ripple може стати офіційним платіжним засобом Олімпійських Ігор 2020

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code