книга лео на перешейке карена рашаніби вони вмить розмножилися. Збиті з ніг хлопчаки злітають, як якщо б у кожній приступці був допінг і кожен дотик до землі вливала в них сили. Це натхнення чистої води, без краплі озлоблення, воно відчувається в їх м’яких котячих звички, веселому бігу і винахідливості, в якій захована посмішка.
Зенітівці кілька збиті з пантелику, але тримають бойові порядки. Вихованці дитбудинку хвиля за хвилею накочуються на ворота суперника, у них не награних комбінацій, ні плану, ні сценарію, одне натхнення та жага голи. Вони горді собою, вважають той гол не зовсім «трудовим». Вони самі не очікували від себе, що наведуть страх на своїх кумирів, адже у свідомості хлопчаків «Зеніт» — недосяжний Олімп.
Не перший місяць я натаскиваю своїх на чужі ворота, як вчать брати слід породистих щенят, маючи на меті зробити спрагу цих воріт домінантою їх польовий психіки. На цей матч поставив вісім осіб, і всі вісім нападники, крім Бычи. Кожен, хто виявляв захисні нахили, відкидався. Бычу ж залишив але прохання хлопців — його присутність надає їм впевненість. Нехай академіки футболу при напівпорожніх трибунах малюють на полі вензелі. Ми ж дамо не тотальний, а наш соборний, загальний футбол.
Мій хлопчик жадає голи, мріє про воротах суперника, він думає про них кожну секунду, навіть у смітнику біля своїх воріт душа блукає на чужому п’ятачку. Пристрасть влетіти туди разом з м’ячем — частина його натури, він сумує по голу і всім істотою рветься до воріт, і прагнення це так сильно, що він не в силах тримати м’яч довше миті, віддає його і мчить, інший пасує і теж мчить. Гарячий порив народжує колективність, коли кожен може сказати, як Архілох: «І як спраглий напитися, бою я з тобою хочу!» Цей аттичний боєць, сучасник Гомера, поет і солдатів, нам підходить. Він бився і співав. Дружинные співаки нам вре але душі, в такий день вони всі з нами, все нам підходять.
Зенітівці не можуть налагодити зруйновані зв’язку, дратуються, грублять. І це нам на руку. Сьогодні все нам на руку. Від грубості мої тільки здоровеют, вони нутром відчувають, що роздратування суперника справа їх рук, і радіють. Тренер «Зеніту» свариться і бігає по кромці поля, до нього приєднується його молодий помічник. Тепер по крайці бігають вже двоє в лампасах. Трибуни заповнюються місцевими хлопцями. Чутки про дивну босоногої команді рознеслася по табору.
Ми грали свій найкращий матч. Быча розігрів своє тіло і тепер голосно сопе, сердиться і діє так невпопад, що може зруйнувати будь-який хитромудрий задум. Зенітівці, збентежені, розбиваються про нього, як про стінопробивне знаряддя. Однак школа є школа. Кілька разів ми дивом рятували свої ворота. Раз це диво сотворив Гайнулин. Кращий гравець «Зеніту», рослий малий, отримав пас і кинувся до воріт. Гол назрівав так виразно, що наші дівчата на трибунах взвизгнули. Тут з-під землі виріс Гайнулин, і, знаючи, що ні масою, ні технікою йому не взяти важкоозброєного форварда, який йшов вперед, як танк, викидаючи груддя з-під бутс, він взяв свою ребристе, двужильное тіло і жбурнув його під ноги атакуючого. Нападник покотився і встав з прокльонами.
Суддя підбіг і показав рукою на страшну позначку. Це означало пенальті.
В наших воротах стояв Рудін, більш відомий на прізвисько Гібон. Художня точність вихованців дитбудинку і тут виявилася на висоті. Гібон ставився до рідкісної категорії людей, одне поява яких викликає посмішки. А варто йому відкрити рота, як все просто покатываются. Гібсон був сутулий і рукаст. Великоротий, він використовував всі свої достоїнства і недоліки для того, щоб вправляти безперервно почуття гумору у вихованців дитбудинку. Коли він закидав голову і, розкривши пащу (пробачте, але він умів розкривати свій великий рот саме до розмірів лякаючою пасти), кидав туди оладки,
тримаючи руку на вазі, вихованці дитбудинку реготали до сліз. Але він був

Книга Літо на перешийку стор 49

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code