книга лео на перешейке карена рашазовсім не простий. Рудін любив сумні пісні і інтригу, був ненажерливий і стриманий, бував і бешен в люті, і ніжний. У ньому поєднувалися крайні риси.
Ось тепер доля матчу залежала від нього. Але всі, хто був на трибунах вихованці дитбудинку знали, що гірше пенальті нічого не могла обрушитися на нашу голову. Справа в тому, що Гібон ніколи не брав пенальті, навіть не ворушився при цьому, він не робив спроби хоча б витягнути руки. Гібон ненавидів пенальті світоглядно за якийсь лише йому відомої причини.
Я повинен сказати, що не бачив більше геніальних воротарів, ніж Гібон, особливо в положеннях, коли біля воріт гармидер, валяться гравці, котяться по траві тіла і миготять тільки руки і ноги. Чим заплутаніше і гостріше чехарда, тим веселіше і холоднокровніше був Гібон. В заплутаній ситуації біля воріт йому не можна було практично забити гол — думаю, і своє прізвисько він отримав не стільки зовнішність, скільки за фантастичну мавпячу спритність.
Одного разу він вразив мене безмірно. Під час матчу в самому далекому таборі при рівному рахунку біля його воріт закрутилася шалена круговерть, що перейшла в купу тіл, як це буває у хлопчиків. М’яч був під кимось із лежачих. Гравці шукали його в лихоманці. Раптом над цією купою малою, заглушаючи крики гравців і вереск глядачів, пролунав несамовитий крик . Гібсона. Він як би плюнув на цю шалену січу біля своїх воріт, підстрибнув, ухопився однією рукою за поперечину, скривив по-мавпячі ноги і став ревіти, як у джунглях. В цьому була геніальна витівка. Вона говорила, що він навіть вище самого напруженої азарту гри. Гібсон був воістину над сутичкою. Але, повторюю, тільки до пенальті.
Я чув за спиною приречений гучний шепіт дет-домовцев; «Гібон не бере пенальті». Капітан зенитов-
ців встановлював м’яч для удару. Гібон стояв не ворухнувшись, дивлячись через голови обох команд кудись вдалину. Здавалося він, гуляючи, випадково зупинився в брамі і не має ні найменшого відношення до того, що відбувається. А з нашої трибуни лунало тривожне: «Гібон не бере пенальті…» Вони чомусь повторювали це багато разів, як закляття, ніби сподіваючись розігнати чари, і чекали дива. «Гібон не бере пенальті…» В інших матчах його неприязнь до пенальті була чутлива для команди, але тепер вона оберталася в очах гравців і глядачів у справжню біду для Дому.
Капітан нарешті встановив цей проклятий м’яч. Пролунав свисток. Зенітовец, розбігаючись, вдарив разок-інший носком бутси про землю, як би заточуючи його, і раптом зупинився, роззявивши рота. Рудін відвернувся від усіх і, повернувши голову, дивився в ту сторону поля, де не було трибун і синіло за лісом озеро. Такого не бувало в історії футболу. Зенітовец розгублено став переводити погляд з судді на рудого в лампасах, потім па своїх гравців. Всі остовпіли і заціпеніли від подиву. Наша команда стояла, насупившись і збившись у тісний купу. Вони-то знали, що відбувається. Я побіг до свого воротаря, сам не знаючи навіщо. Наблизившись, я покликав його:
— Рудя!
Гібон не ворухнувся. Я оминув ворота і заглянув йому в обличчя, бажаючи підбадьорити.
Гібон дивився на озеро з очима, повними сліз. Тут я, здається, зрозумів, чому він не бере пенальті. У правилі пенальті Гібон безмірною глибиною свого серця вловив жорстокість.
Воротарі, навіть найкращі з них, рідко беруть пенальті.
У положенні воротаря є таємниця приреченості. Це як розстріл. Один на один, і нікому заступитися. Гібон ненавидів пенальті як свою долю. У цьому штрафному ударі він розпізнав всю відчайдушність покинутості невинно закинутої у світ дитини. Гібон не брав пеналь-

Книга Літо на перешийку стор 50

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code