книга лео на перешейке карена рашати — він відкидав сирітство. Я це не розумом вловив тоді, а яким-то пронизливим відчуттям і загорлав на зе — нитовца не своїм голосом:
— Бий!
Капітан розбігся знехотя, в кожному його кроці чув-ствовалась невпевненість. Він теж відчував, в якому, дурному знаходиться положенні. Бити по воротарю, який дивиться в сторону. Капітан промазав.
Гра тривала.
В середині другого тайму м’яч раптом викотився з-під купи тіл і зупинився на лінії воріт зенітівців. Все як загіпнотизовані проводжали його очима, міркуючи, вкатится або не вкатится. Воротар був в іншому кінці воріт, де гравці влаштували звалище. Шорін першим виліз з-під купи малі і першим позбавився від заціпеніння. Якби він зробив хоч крок до м’яча, його б опері-‘ дили. Тоді Шорін полетів. Він толкнулся ногами, пролетів па животі кілька метрів і, як у сповільненій зйомці, тихо, тихесенько вповз на животі у ворота, штовхнувши туди головою м’яч. Його стрибок був такий несподіваний, що і наші і зепитовцы стояли як зачаровані. Вихованці дитбудинку на трибунах влаштували справжнє пекло. Вони танцювали на лавах і кричали до хрипоти. Я ніколи не бачив їх такими. Задовго до гри було вирішено дати цього матчу кодова назва «Знай наших!». Тепер хлопці стрибали і відповідно скандували:
— Силь-ву-пле!
— Силь-ву-пле!
— Силь-ву-пле!
Вони давно збагнули, що на полі відбувається щось вище футболу. Навіть зенітівці відчували, що стали учасниками дійства, що виходить за рамки звичного спорту. Як хлопці, багато грали, вони зрозуміли, що суперник не грає, а творить свою долю. Вони навіть перестали грубити і теж стали викладатися, заражені ентузіазмом вихованців дитбудинку. Нарешті тренер «Зеніту» дав своїх вказівку, якого я найбільше побоювався. Бачачи,
що близьке зіткнення виграють вихованці дитбудинку: якщо не беруть технікою, то лягають кістьми, тренер наказав обстрілювати наші ворота здалеку. Вихованці дитбудинку, захопившись атакою, не помітили, що їх немає-немає та й обстрілюють. На останніх секундах матчу майже разом зі свистком судді м’яч від сильного удару здалеку влетів у ваші ворота.
Це було так несподівано і хлопцям здалося таким несправедливим, що всі вони, як один, розгублено озиралися але всі боки, шукаючи очима суддю, як би сподіваючись, що сталася помилка. Ми не почали гри з центру поля. Час минув. Вихованці дитбудинку йшли з поля, похнюпивши голови. Вило помітно, що деякі з них плачуть. Зе — нитовцы з повагою проводжали їх очима. Перший і останній раз ми не купалися після баталії.
Шлях до будинку був далекий. Спочатку всі йшли мовчки, розтягнувшись лісовою дорогою. Тільки що відгриміла бій, і навколо стало тихо. Ми йшли додому втомлені, в теплих літніх сутінках. Ні до, ні після мені не доводилося бачити таких матчів? Самозабуття досягало такої межі, а порив хлоп’ячий був такий чистий, що мимоволі повіриш грекам, що бачили під Троєю, як у бій вступали боги. Я бачив своїми очима, як змінювалися мої діти, добре мені знайомі, і сам готовий був повірити, що за них вступала інша сила.
Ми вийшли з лісу на дорогу. Навколо поля жовтіли наливающейся пшениці. З гребеня пагорба відкрилася нам глибока чаша нашого озера у зеленій оправі лісів.
I Я зупинився і подав знак зімкнути колону. Пора приосаниться. Ворота з написом «Сильвупле» позбавлені огорожі і можуть зійти за лісовий символ тріумфальної арки.
I Ми увійдемо під арку як личить солдатам.
Відгриміла битва. А я не можу забути вигляд моїх бійців, Ніде не бачив таких осіб на поле. Вони були отре — шенны. Ні одного улюбленого репортерами, спотвореного пристрастю бою особи. Тепер я знаю, як чоловіки співають гімни, а солдати вступають в багнети. Хлопці зрозуміли моє

Книга Літо на перешийку стор 51

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code