книга лео на перешейке карена рашахвої в бору. Звідки тут коні? Тут, крім Петровича, але ніхто їздить. Згадалося родинний переказ про скакуні. Мій батько не міг відмовитися від кавалерійських замашок. Голова сільради, він тримав особисту верхову кінь небаченої краси навіть у цих краях, скакуна, відбитого їм у ватажка банди, що переходила то і справа кордон. Часи були тривожні. Села горянські бідні. Скакун ж отримував овес як з царської стайні. І це коли епоха вершників йшла з історичної сцени. Звички цього коня були грізні. Він кусався і бив кожного, хто наближався до нього, крім батька. Ніж то вони, мабуть, припали один одному. Знання тільки господаря — найвищий ознака благородства. Скакун обійшовся батькові дорого. Молодий голова наполягав перед владою до останнього години. Клявся гори зрушити, якщо залишать йому коня. Відняли. Ще пригадали, що не все відбите зброю здав, і пішли скрипіти пір’я…
В дитинстві ні про що так не мріяв, як одного разу побачити батька на цьому скакуні. Чудовий вершник не раз був переді мною нічний часом, коли спить село і світло лупи висвітлює широку дерев’яну веранду, на выскобленных дошках якої мама постелила постіль.
Над озером клубочиться туман. Неземний світло місяця серебрит дзеркало води. Бувають хвилини як щастя, коли ти не здатний іі описувати ліс, ні запам’ятовувати його, ні милуватися їм посторонне, а занурюєшся і живеш у ньому, як у дитинстві, як живуть дерева, лосі, немов ти переступив невидимий поріг у дзвоні листя і розпізнаєш в музиці дуба мову дерев, окликаешь вовка, вислуховуєш сосну, смієшся разом з зайцем. Нічний ліс Шепоче, чаклує, манить.
Я знову не проти побачити вершника моїх дитячих мрій. Додаси крок, раздвинешь гілки — і відкриється перед тобою озеро, пронизане світлом місяця. А на мілководді кінь і вершник. Білий кінь стосується губами води. Гнучка шия, суха породиста голова, тонкі міцні ноги. Юнак у багряном плащі підвівся в золотих стремені і дивиться на пагорби за озером, звідки сходить сонце. У стремена і вище правого ліктя ремпи утримують довгий спис, блискаюче вістря якого дивиться в небо і переливається гострими гранями зі льдистой синен зіркою. Вершник видивляється щось, спершись обома руками на цибулю. Чоботи в нього високі, вузькі штани і вільні, золотий оленячої шкіри. На ньому біла сорочка жовтого лляного полотна, на зразок кінногвардійського колета, як у наших фехтувальників, тільки заправлена за пояс. За спину замість щита закинуті гуслі. Дзвін їх ще тане в повітрі. Ні шолома, пі зброї, ні кольчуги, тільки сріблиться круглий нагрудник, закриваючи серце. Ні в ньому, ії у коні немає і тіні напруги. Вершник невловимо подався вперед, голова трохи закинута назад, і солом’яні волосся торкаються плечей. З-під вій сміються зіркі очі. Він юний, вільний. легкий. У ньому немає виклику, але його вигляд невловимо випромінює радісну готовність до небезпеки. Немає крил. Але у вершника і копе стільки єдності музики і небесної невагомості, що здається, ось-ось вони злетять і згинуть за пагорбом.
Буде ще в житті таке бачення, піди знай. Щасливі ті, чий спокій він охороняв. З таким вартовим можна гнати спокійно. Було бачення і розчинилося в предрас — сиетном тумані. Подала голос перша птах. Мабуть, і не обійшлося без вершника в червоному плащі, як і роса, яка мене залила з куща і повернула на прекрасну і решиую землю.

Книга Літо на перешийку стор 60

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code