книга лео на перешейке карена рашанею і кораблі. Але про що нагадує його присутність у цій сім’ї? Не’* чи говорить це про глибокому знанні про зло, про те, що воно здатне до оборотничеству. Адже не відає зла дійсно не відає і добра.
Переказ про Егории Хороброму з тих, в яких наповнений сенсом кожен штрих. Не випадково він скористався дівочим поясом. Думаєте, не знайшлося б у витязя ременя? Ні, в незайманій чистоті пояса укладена обуздывающая сила. Римляни розповідали, що весталка якось привела на поясі дверх по Тибру бедствующий корабель.
Так чому ж предки моїх хлопців так любили Юрія? Не втілили вони в ньому свою  душу? Вони не могли розлучитися з ним, не втративши себе. До вісімнадцятому сторіччі, мабуть, не було в Європі країни, яка не заснувала б орден його імені. Георгій — святий патрон Англії. І все ж на Русі йому випала особлива доля, як і возлюбившему його народу. Знову перед очима сцена зі знаменитої ікони, де 4? місту наближається Юрій з царівною і драконом, якого витязь потім уб’є, тому що світу зі злом бути не може. Це він, Єгорій, приніс з січі «на~ вістря списа весну». Закохана дівчина поруч з прекрасним воїном, який їй не звужений, надає всій сцені ліризм. Єгорій — захисник Русі, тому святий. Не знаю, за що він вшановуємо в інших країнах, на Русі ж його любили за те, що тільки в його зовнішності хлібороб і воїн злилися, хоча насамперед він витязь. Русь його шанувала тому, що він один зумів поєднати військове ремесло з миролюбністю. Він єдиний воїн, який приносить у дім не розбрат, пожежі та війну, а тишу і згода. У ньому всупереч християнству народ зумів втілити свою потаємну мрію — примиритися з совістю і одночасно протистояти злу силою.
Для моїх хлопчиків записані в конституції права та обов’язки. Але тільки один обов’язок названо там «священної» — захист Батьківщини. «Вічний» вогонь —
І* Шй «священний» обов’язок. Поняттями «вічний» і «священний» у нас в країні не кидаються. Обидва поняття втілив у собі радянський воїн, успадкувавши досвід, здобутий предками у великих випробуваннях. Вічний вогонь, палаючий під стінами Кремля в пам’ять полеглих, — це полум’я, що увібрало в себе негасиму пам’ять про всіх віддали свої життя за Вітчизну, за священний вогонь російської сім’ї. І неспроста сюди приходять ті, хто готується створити сім’ю.
В образі народного улюбленця була укладена ще одна таємниця — таємниця всіх таємниць. У момент жорстокої сутички не на життя, а на смерть образ воїна світла, незворушний і ясний. Він бореться зі злом, але зло не охоплений. Ворог не зміг заразити своєю ненавистю, жорстокістю. Це найважчий подвиг з тих, що може випасти на долю смертного. Греки ніколи не зображували насуплених або гнівних героїв. Вони знали, що найменше напруга у особі або тяжкість рис видадуть потуги, а подвиг і потуги несумісні, втім, як і геній, в іншому випадку ми йому не повіримо — він буде не правдивий. Ось чому ясний лик витязя в січі. Тому народ і вибрав його собі символом у боротьбі з ор-дынским ярмом.
Силач, приносить мир, — це сукупний, бирательный образ, всенародна мрія молодих і старих, жінок і чоловіків про заступнику російської сім’ї, перед яким безсила зло, мрія про ідеал російської краси, повному щирої простоти, образ російського чоловіки-подвижника.
Фашисти хотіли пройти плугом по Ленінграду, а з Москви зробити озеро. «Знищити пам’ятники народу,— кричали їх ватажки, — і в другому поколінні народ перестане існувати!» Не треба винищувати народ. Укоротіть йому пам’ять, і він зійде з історичної сцени сам. Це був ворог, якого ще не бачила Русь. Відповів радянський воїн злом на зло? Сибіряк Микола Маслов дійшов до Берліна з Мамаєва кургану на Волзі.

Книга Літо на перешийку стор 78

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code