книга лео на перешейке карена рашасуботні ночі я спав як праведник під їх захистом і вибирався з свого намету, коли чергові вже встигали помити посуд після сніданку. Тоді можна було випити під тихим навісом без гама чашку гарячої кави під пісеньку Марії Іванівни.
Було у колишніх детдомовцах щось від моїх улюблених жуланов. Вони скидалися на цих співочих хижаків куди більше, ніж мій стремянный полк. Я кажу про футбольній дружині. Ті пташенята, слетКи. А ці вже бійці.
З наших гостей я відразу виділив трьох і чекав їх приїзду з особливим нетерпінням. Двоє з них друзі — студенти: один красень татарин, якого я називав про себе «Скіф», прізвище його було Сафін, інший — Вітя Іванов. Обидва нерозлучні з першого класу. Разом запи-сались на бокс ще в дитбудинку. Разом домоглися служби удвох в морській піхоті. Після армії надійшли в електротехнічний і вже здолали один курс. Третій був красунчик і ерудит, і на мій подив — робітник з Пу — тиловского заводу. У цій трійці ровесників він був по-жаком і ідеологом. Він мені подобався за вишуканість костюма і насмішкуватість вдачі і тому ще, що раз-руйнував мої книжкові уявлення про робочому. Всі троє були зухвалі й веселі, з тих хлопців, з якими ніде не пропадеш. Оцинковано були на рік молодша за мене, що було недостатнім втіхою для моїх начальнических прав.
Прізвища Путиловца я навіть і не пригадаю, хоча сам він врізався в пам’ять краще за інших. Вона була не те Соколов, не то Коршунов, а мояет і Орлов. Справа не в тому, що прізвище стосувалася пернатих, а в тому, що вона була придумана. Я вже навчився розгадувати винайдені в детприемниках прізвища. Якщо вам треба придумати нове прізвище, то зазвичай свідомість бере від російських прізвищ зовні помітне. Якщо прізвища пов’язані зі звірами: Зайцев, Медведєв, Волков; птахами або рибами: всі ці Воробйови, Карпови, Ершовы та Карасі-ви, а то й квітами: Краснов, Бєлов та Чернов, значить, вони штучні при дуже малих винятки. З трохи більшим уявою дані в детприемниках прізвища на кшталт Новікова або але спеціальностями — начебто Плотнікова, Кузнєцова. Спробуйте самі вигадати десяток прізвищ, як зійдете на ті ж рейки.
Романтичні жінки вигадували дітям або гучні дворянські прізвища на кшталт Горчакова, або ж прізвища з улюбленим літературним героям. Мій воротар Гі — бон був Рудиным. Ми чекали в гості двох дівчат. Прізвище одного з них з медичного інституту я забув, але зате інша — з нашого університету, з геофаку, звалася Тетяна Ларіна. Були у мене в молодших і Ленський і Базарів. Та й один Сафіна Іванов міг статися не Івановим, вже дуже прізвище ця мила для особливо втомлених выдумщиц, адже де Іванов, там і Сидоров з Петровим.
Колишніх я чекав з багатьох причин. Головна з них та, що приїзд одушевлял. Але були ще дві причини, і обидві, на сором моєму, продиктовані користю. Крім того, що я міг виспатися, я з нетерпінням чекав Іванова і Сафіна, які були боксерами, щоб побитися з ними. На тому місці, де була лінійка, яку, як я вже говорив, ми ліквідували під натиском комарів, ми вбили глибоко в землю чотири добрих кола, обтягнули їх канатами і молотили один одного від усієї душі. Дві пари рукавичок я прихопив з дитбудинку ще з першим десантом на Перешийок, коли табір будувався.
У таборі один з одним боксували всі дорослі. З Путиловцем ми були рівні по силам, я тільки трохи випереджав його в швидкості. Він, схоже, теж віддав підлітком належне боксу або повчився у друзів. Битися з ним було радісно. Я любив у ньому незламність спокій духу і невловиму елегантність в бойовій стійці і танці. Навіть отримавши відчутний удар, він глузливо посміхався і, я б сказав, похвально. Мовляв, бач, який жвавий. Сухий і високий Скіф ко-

Книга Літо на перешийку стор 86

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code