книга лео на перешейке карена рашасік  на Перешийку, і закрутилася така метушня, який за все літо не було. Сафін з Івановим врятували в той день Гулю мало не від самосуду хлопців. Увійшовши в Будинок, обидва жулана відразу ж почуялн недобре в грізній тиші на половині, де жили хлопці середнього віку, віку прекаверзного. Його-то і називають перехідним. Вихованці дитбудинку зустріли Сафіна з Івановим без звичайного галасливого захвату, і студенти насторожилися. Вони краще вихователів знали повітря рідного Дому.
Непоправна біда звалилася на голову бідній Гулі. У великій спальні стояли насупившись кілька десятків хлопців, а посередині, притулившись спиною до спішне ліжка, стояла Гуля, дивлячись на своїх суддів нерозуміючими, порожніми від горя очима. Місяць тому у Будинку з’явився кроленя. Вся неистраченная ніжність дитячих сердець була віддана цьому пухнастому комочку. Шпурнувши портфелі після школи, хлопці кидалися до нього. Його любили так сильно, що навіть боялися доторкнутися. Тільки в мовчазному захваті вони товклися над ним і зрідка хтось пальцем торкався його вуха. За безмовного домовленості кролик був відданий Гулі на виховання, а це говорить про те, що діти безпомилково відчувають навіть за похмурістю велике серце.
Кролик був володарем душ малюків. Гуля стала першою особою в Будинку. Вона спала разом з крольчонком. Вранці того дня Гуля, прокинувшись, знайшла кролика без-дыханным у своєму ліжку. Я не беруся описати це не-щастя. Зробити це не в змозі і пишу про це без найменшої тіні іронії. Гуля скам’яніла. Діти мовчки, без неї поховали свого улюбленця під кущем бузку і насипали на могилі горбок, поставивши в головах йому камінь. Вони майже не їли в той ранок. Гуля була в спальні, коли горе дітей змінилося гнівом. Не обійшлося без несвідомої провокації Гібсона. Дізнавшись про те, що трапилося, він тут же прийшов в лють, хоча на кролика звертав уваги менше інших, п заявив, що Гуля, перевертаючись у сні, аадушила кролика вночі.
Гібсон дав поштовх до творчості. Розпочався самопроиз-вільний фольклор, мабуть, в зародку нагадує народження древніх сказань. Протягом ранку, запалюючи один одного, вихованці дитбудинку творили. З їхніх розмов, ще не перекладені в пісні, образ Гулі втрачав зв’язок з реальністю, ставав все більш похмурим і зловісним. Раптом пригадали всі найдрібніші її гріхи і роздули їх. Чим більше темніла Гуля, тим світліше і одушевленнее ставав павший невинно кролик. Та частина тіла, якою Гуля, за Гибону, придушила кролика, росла в розмірах і навіть як-то відокремлювалася від Гулі. Потрібна була іскра, щоб пожежа самосуду спалахнув. Вихованці дитбудинку самі не помітили, як вони оточили Гулю в спальні. Очікувалася «темна». Гуля, на біду свою, не розуміла, що відбувається, хоча вже почала тривожно озиратися. В цю хвилину Сафін з Івановим увійшли в спальню.
Ще в коридорі їм хтось пошепки просвистів: «Гулька придавила вночі кролика». Побачивши двох друзів і по-чувствовав, що розправа зривається, хтось із задніх рядів відчайдушно вискнув:
— Вона пришила нашого кролика!
Скіф зробив у цю хвилину вірний крок. Він розпізнав одного з панікерів, не став перестерігати хлопців, а тихо і грізно звелів крикуна підійти до нього. Той послухався. Сафін сказав йому:
— Ти сказав не як безбатченко, а як гад. Йди з спальні!
Повелительность Сафіна протверезила хлопців. Вони ніби вмить вилікувалися від поганої хвороби. Але не всі і неоднаково, як з’ясувалося на Перешийку. Так чи інакше, а тоді в спальні дихати стало легше. Сафін звернувся до Одного:
— Ті два кролика, що у нас у гуртожитку, ще цілі?
Іванов, зрозумівши, кивнув, і Сафін закінчив:
— Завтра чекайте нас. Принесемо кроликів. Морських!
А тепер марш за уроки, двієчники!..

Книга Літо на перешийку стор 89

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code