книга лео на перешейке карена рашаНіщо в той день не віщувало на Перешийку метушні, але тінь великої образи Гулі знову затулила горизонт.
Після сніданку і купання табір «Сильвупле» розмістився навколо рингу на траві. Був день великих кулачних боїв. Починали його звичайно ми, дорослі. З першим раундом глядачі схоплювалися з трави, кидалися до канатів, і ліс оголошували криками вболівальників. У перервах збуджені глядачі розбивалися на дуэльные пари і займали чергу. Одні билися від надлишку життєвих сил, інші з хлоп’ячого змагання і азарту, а інші потай з’ясовували стосунки за давні образи. На останніх бокс діяв освежающе, бо мовчазна сповідь кулаками, повинно бути, очищала їм підсвідомість, так як вигляд у них після колотушек був цілком умиротворений.
Я бився з незнищенною любові до життя. Мені пристрасно хотілося осягнути таємну пружину бою. Коли я з залу спостерігав бої майстрів, я весь час відчував, що от якби зробити на один рух менше, або більше, один крок коротше, то можна провести гарний зустрічний удар. Так я і пояснити це не можу толком. Найбільше задоволення я отримував, коли встигав випередити суперника. У фехтуванні у нас це називається «випередити на темп». Це коли противник ще навіть не почав атаку, а всього-то скоротив м’язи, трохи сіпнувся, невловимо ворухнувся, готуючись кинутися на вас, а ви в зародку цю атаку починається гасіть блискавичним випадом. Ну, ніби як якщо б ваш опонент тільки відкрив рот, щоб сказати вам грубість, а ви на звук «а…» — йому кляп в рот. Мені на рапірах це мить завжди було дорожче виграного бою. У «кляпе» я відчував безодню гумору, в якій була навіть якась перемога над самою ідеєю бійки. Я перелазив через канати в пошуках цих миттєвостей. І ще мені більше задоволення доставляло змусити суперника промахнутися і зі свистом розрізати повітря, ніж самому нанести удар.
Починали звичайно ми з Путиловцем. А Скіф, і Іванов обидва стверджували, що займися Путиловец боксом, він набагато перевершив їх. Але той, здавалося мені, як всяка дуже багата від природи натура, інстинктивно уникав будь-якої спеціалізації. Це глибоко народне недовіра до всякого вузького професіоналізму, до всякої надмірної однобічності. Звичайно, і ми, по молодості, забувалися і часом нагороджували один одного важкими затрещинами. Тільки молодші хлопці, захопившись, нагороджували один одного потужними оплеухами з розпухлим носів, забувши про захист, про глядачів, судді, озері, ягодах, про усьому світі, поки їх силоміць не розтягували, а вони очманіло брикалися і озиралися по сторонах, нікого не впізнаючи, й насамперед суперника.
Коль скоро найбільш жадібним до рингу з усіх був я, то, пам’ятаю, бився другий або третій бій поспіль, і до того ж зі Скіфом, найбільш небезпечним суперником. Раундів ніхто не рахував. Час в розрахунок не брали. Я звичайно йшов з рингу вже в знемозі, об’ївшись боксом до відвалу. Скіф, худий, витончений і злий, танцював в бою граціозно. На відміну від Путиловца він не любив отримувати удари, особливо несподівані. У ньому було багато самолюбства, а тому мало гумору. Але був він гарний собою і в бою неповторний. Навіть трохи кривуваті кавалерійські ноги теж прикрашали його. Будь-які люди з сильно розвиненою, таємницею самооцінкою розвивають в собі разом із заняттям будь-яким видом спортивного єдиноборства сильний дух, але нерідко недобрий дух. Це найстрашніша небезпека, яка підстерігає ураженої людини, коли він фанатично відвідує спортивні секції.
Скіф був хороший товариш, але він підстеріг-таки мене і врізав мені два злопам’ятних удару так, що мене хитнуло. Я відчув, як здригнулася двічі моя голова, на мить провалилося свідомість і трохи занудило. Я знайшов сили побороти слабке! ь. Скіф извиняюще зупинився. Я примирливо торкнувся його рукавичок і, як

 

Книга Літо на перешийку стор 90

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code