книга лео на перешейке карена раша

завжди, повернувся до того кутку рингу, де звичайно стояла, насупившись, Гулька з рушником. Найчастіше біля неї стояв і Ігор Огурков. Гулька засуджувала і бокс, і всіх моїх суперників. Вона терпіти не могла рингу. Єдині з глядачів, хто стояв кам’яними статуями з бесстрастпыми особами, була жменька старших дівчаток. Я тоді був переконаний, що вони приходили на бокс в надії насолодитися виглядом побитого ненависного начальника.
До цього бою від рингу в бік навісу Марії Іванівни рішуче попрямував Путиловец. Ми йому зі Скіфом услід: «Ти куди?» А він нам: «Оладки краще!» Я став озиратися по сторонах. Гульки ніде не було. Глянув у бік вогнища, а там один Путиловец безтурботно жартує з стряпухой і поглинає Оладки з чорницею. Я до Огур — кову, той дивно відмикається. «Де, — кажу, — Ґулька?» Відчуваю недобре. Думаю, бути не може, щоб вона не стирчала тут німим докором.
Я Огуркову пошепки:
— Втекла?
Він кивнув.
— Чому? —питаю.
— Кроликом доконали.
— Чому вони про нього згадали?
— Вона посварилася з Гибоном, — відповідає.
— Із-за чого?
Він мовчить. Скільки я не допитувався, він ні слова. Сказати, каже, не можу, а брехати не можна.
— Пам’ятаєте, як ви сердилися, коли хлопці тікали на плоту… ранок… Сказали, що мені слід натолкать кропиви за пазуху.
Ну, думаю, зараз не до розпитувань, треба зловити втікачку.
— Коли вони посварилися? — питаю, щоб пред-ставити, як далеко вона могли відійти від табору. Огурков каже, що після зарядки. Чортів бокс захопив мене, і я продивився Гульку.
— Свистати всіх нагору! — кричу. — Гулька втекла.
Ми швидко обмінялися думками з гостями. А та-кі хвилини багато вирішує єдиноначальність. Небезпеки і породили в армії беспрекословность. На чолі п’ятірок я поставив гостей і розіслав по дорогах.
З моїм стремянным полком, з ближньої дружиною футболістів я кинувся до перехрестя доріг, що на шляху до Зеленогірське. Скіф вибрав шлях, який не прийшов ні одного з нас в голову. Він наполягав на тому, що вони з Івановим пройдуть лісовою дорогою вздовж озера на інший його кінець, перевалять через видимі на горизонті пагорби і вийдуть на платформу на станції Горь — кіт кая. Нам всім це здалося безглуздою витівкою. Не могла Ґулька пройти за півдня такий шлях, хіба що тікати без перепочинку. Та й ми не добиралися туди ніколи в своїх походах. Одного разу, пам’ятаю, махнувши рукою за пагорби після матчу в одному далекому таборі, я сказав, що там повинно бути, залізниця і станція. До речі, це було в тому таборі, де Гібон вразив мене, повиснувши на перекладині воріт на одній руці, скрючив по — мавпячі ноги і оголосивши стадіон криком джунглів, коли під ним у воротах перекидалися футболісти і шукали м’яч під купою тел.
Мені й зараз, через багато років, ті пагорби здаються далекими і таємничими, як в іншому королівства. Думка про те, що крихітна Ґулька знаходиться одна там, за далекими і чужими пагорбами, здавалася мені тільки страшною казкою.
І поступився славним жуланам з поваги до морській піхоті, і мені, зізнатися, стало легше від того, що останній шлях для втечі Гульки був надійно перекритий.
Яке ж було здивування всього суспільства «Сильвуп ле», коли через кілька годин похмура і потупившаяся Ґулька підійшла до намету начальника під конвоєм морської піхоти! Гульку знайшли Скіф е Івановим на плат-формі іод покровом шумливих смерек в очікуванні електрички.

Книга Літо на перешийку стор 91

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code