— Ось дурень-то, господи! Ось дурень!.. А Естелла-то на нас дивиться. Та постривай ти, я хоч головенку їй поверну.
— Скажеш теж! Або вона в три місяці що розуміє?
Нарешті Мае став одягатися, але надів він тільки сухі штани. Гарненько вимившісь і погравши з дружиною, він любив посидіти голим до пояса. На його шкірі, відливав воскової білизною, як у малокровной дівиці, чітко виділялася, немов татуювання, «розпис», як кажуть вуглекопи— подряпини, шрами, порізи, залишені гострими осколками вугілля; він, мабуть, пишався цими візерунками і ніби виставляв напоказ свою широку груди і блестевшие, як полірований мармур, м’язисті руки, поцятковані синіми жилками. Влітку всі вуглекопи виходили постояти біля дверей в такому туалеті. Мае і в березневий день, незважаючи на сиру погоду, вийшов на хвилинку за двері, відпустив солоний жарт, окликнув товариша, теж стояв з голими грудьми біля своїх дверей. Вийшли й інші. Діти, що возилися на тротуарі, підіймали голови і теж сміялися, задоволені, що веселі їхні батьки. Втомлені трудівники дихали свіжим повітрям.
За склянкою кави, все ще не надівши сорочки, Мае рас-казав дружині про зіткнення з інженером з приводу кріплення штреків. Прийшла хвилина спокою, відпочинку; схвально киваючи головою, він слухав розумні поради дружини, жінки розсудливою і розуміла толк в шахтарських справах. Як завжди, вона намагалася вселити чоловікові, що проти Компанії йти неможливо, нічого цим не виграєш. Потім розповіла, що їхній будинок відвідала пані Енбо. У обох це викликало почуття гордості, хоча вони про це і не сказали ні слова.
— Ну, можна? — запитала Катрін, стоячи на верхній сходинці сходів.
— Так, так. Можна. Батько обсихає.
Дівчина одягла святкову сукню, стареньку по-плинову сукню яскраво-синього кольору, вицвілу і потерту на складках. На голові у неї був простенький чепчик з чорного тюлю.
— Ти що вбралася? Куди йдеш?
— Сходжу в Мопсу, купити стрічку до чепчика. Старий
I? відпорола, дуже брудна.
— У тебе, значить, гроші є?
—    Ні. Мукетта обіцяла дати мені десять су в борг.
Мати не стала затримувати її, але у порога окликнула:
— Слухай, до Мегра за стрічкою не ходи… Він тебе надує і до того ж буде думати, що у нас грошей кури не
КЛЮВАТИ.
Батько, що сидів навпочіпки біля вогню, щоб скоріше

Книга Жерміналь стор.105

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code