Раптом вона відкрила очі і подивилася навколо, Шаваль ь привів її до руїн Рекильярской шахти, і,;вздрог-, кув, вона позадкувала, опинившись перед чорним обвалившимся навісом,
— Ах, ні! Ні! — лепетала вона, — Прошу тебе, пусти! Залиш мене!
Її терзав божевільний страх перед самцем, страх, від якого у дівчини напружуються всі м’язи в інстинктивної самозахисту, навіть коли вона згодна і відчуває наближення переможця. Здавалося б, Катрін нічому не треба було вчити, проте її незаймане тіло тріпотіло від жаху, все стискалося, немов перед загрозою удару, жахливої рани, лякаючись ще невідомої йому болю.
— Ні, ні! Не хочу! Я ще занадто молода.- Постривай трошки, коли я хоч стану така, як усі.
Він бурмотів зривається голосом:
— Дурна! Так чого ж тобі тоді боятися? Ну що тобі варто?
І більше він не став говорити. Міцно схопив її і кинув під навіс. Вона впала навзнак на старі канати і перестала захищатися, підкорившись пристрасті чоловіка з тієї успадкованої покорою, яка змушувала дочок вуглекопів занадто рано, мало не з дитячих років, віддаватися коханцям в полі, відкритому всім вітрам. Затих жалібний лепет, чулося тільки важке дихання чоловіка.
Етьєн сидів не ворушачись і все чув. Ну ось, ще одна впала. А тепер, раз він подивився комедію, можна і піти. Він встав, відчуваючи якесь тяжке почуття, в якому були і збентеження, і заздрість, і піднімався гнів. Вже не боячись нашуміти, він йшов, спотикаючись, переступаючи через колоди,— адже ті двоє занадто зайняті один одним і ще довго пробудуть тут.
Але не пройшов він і ста кроків по дорозі, як, обернувши-і пшеь, побачив, на свій подив, що вони піднялися і ніби збираються йти, як і він, у бік селища. Чоловік обіймав дівчину за талію, притискав її до себе, немов з вдячністю, знову щось шепотів од на вухо; зате вона тепер поспішала, хотіла скоріше поверну ться додому, і по всьому було видно, що їй неприємно тут залишатися.
І раптом Етьєна охопило болісне бажання
діти їх особи. Ну що аа дурість! Він прискорив крок, щоб

Книга Жерміналь стор.118

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code