лейшем вітерці, воно розросталося все більше з кожним днем; траплялося, до вечора Етьєн з подивом помічав, що кругом стало ще красивіше, ніж вранці. Тополі, що облямували канал, одяглися пишним листям. Териконом заволоділа трава, на луках замайоріли квіти— паростки нового життя піднімалися із землі, поки він мучився в недрах її, в ярмі злиднів і тяжкої праці.
Тепер, коли Етьєн прогулювався по вечорах, він не полохав закоханих за териконом. Він спостерігаючи за їх слідами в хлібах, і по колихання жовтіючих колосків і червоних маків вгадував, де ці Безсоромні звили собі гніздо, немов птахи.
Захарій і Філомена, давні коханці, йшли туди за звичкою; Горіла, вічно разыскивавшая Лідію, постійно виявляла її там з Жанленом,— вони забиралися в саму гущу хлібів, баба трохи не наступала на них, і тільки тоді вони, вспорхнув, розліталися в різні боки; що стосується Мукетты, вона встигала всюди: через яке поле не піди, побачиш, як її голова пірнає в колосках чи промайнуть її ноги, коли вона з розмаху кинутись навзнак. Вільна любов анітрохи не коробила Етьєна, він знаходив її злочинною лише в ті вечори, коли зустрічав Катрін і Шаваля. Два рази він бачив, як при його наближенні вони кинулися на землю, посеред поля, і закачалися колосся приховали їх. А одного разу, проходячи по вузькій межі серед хлібів, він побачив крізь стебла пшениці світлі очі Катрін, і раптом вони зникли. Величезна рівнина здавалася йому в такі вечори тісною, і він вважав за краще посидіти в закладі Рас — яера.
— Налийте-но мені кухлик, пані Раснер… Ні, нині я нікуди не піду, втомився, просто ноги не тримають.
І він повертався до свого товариша, який зазвичай сидів за столом в глибині кабачка, притулившись головою до стіни.
— Суварин, не вип’єш за компанію?
— Дякую, нічого не хочу.
Етьєн познайомився з Сувариным, так як жив пліч £ о-пліч з ним. Новий його знайомий служив на Ворейской шахті машиністом, знімав у Раснера кімнату з меблями на другому поверсі, поруч з Етьєном. Це була людина років тридцяти, сухощавий блондин з тонкими рисами, відпустив довге волосся і пухнасту борідку. Воно

Книга Жерміналь стор.124

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code