зниклому  пласті, який, ймовірно, спускався нижче, іод цю порожню породу, а позаду неї знову виходив назовні. Відчувши слід зниклого вугілля, старі вуглекопи роздмухували ніздрі, як добрі мисливські собаки. Але поки він не був знайдений, артілі не могли сидіти склавши руки, і розкле-. оголошення повідомили, що компанія буде незабаром здавати з торгів нові ділянки на розробку.
Одного разу Мае після роботи проводив Етьєна до дому і запропонував йому вступити забійником у його артіль замість Лівака, що перейшов в іншу партію, Мае отримав на це дозвіл від старшого штейгера і від інженера, які з великою похвалою відгукувалися про молодого откатчике. Етьєну залишалося тільки погодитися на це швидке підвищення, що він і зробив, радіючи все возраставшему повазі, яке виявляв йому Мае.
До вечора вони ; разом вирушили на шахту ознайомитися з умовами. Виявилося, що торги призначені на ділянки, що знаходиться в пласті Філоньєра, в північному крилі Вореіской шахти. Робота здавалася невигідною; Мае похитував головою, коли Етьєн читав йому вголос оголошення. На наступний день, коли вони спустилися в шахту і пішли оглянути нові місця розробки, Мае вказав. Этьецу, що від неї дуже далеко до рудничного двору, що порода нестійка, що вугільний пласт зовсім тонкий, а вугілля дуже твердий. Але нічого не поробиш: якщо хочеш їсти, доведеться тут працювати. Наступної неділі вони пішли на торги, які відбувалися в бараку; замість інженера відділення торги вів інженер шахти за допомогою старшого штейгера. Перед невеликим домостом, влаштованих в кутку, тіснилося п’ятсот — шістсот вуглекопів; розподіл ділянок йшло швидко; чувся глухий гомін натовпу, чиїсь голоси навперебій; вигукували цифри називали одні, то інші цифр. Мае злякався: а раптом йому не дістанеться жоден з сорока ділянок, пропонованих компанією? Чутки про промислову кризу вселяли в шах -, теров панічний страх перед безробіттям, і конкуренти навперебій знижували розцінки. Бачачи таке бузувірство, інженер Негрель не поспішав, вичікуючи найбільшого зниження розцінок, а Дансар, подхлестывая учасників торгу, без сорому брехав, вихваляючи чудову якість ділянок. Для того щоб отримати п’ятдесят метрів лави, Мае довелося боротися з товаришем, кото

Книга Жерміналь стор.131

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code