Він уточнював подробиці, розповідав про основи оргнізації, обіцяв взяти на себе всю працю по створенню каси.
— Та що ж, я не проти, — сказав нарешті Мае.— Тільки от як інші… Ти постарайся і інших умовити.
Вся компанія, кинувши кеглі, прийшла випити пива, щоб сприснути виграш Левака проте Мае відмовився від другого гуртка-день ще великий, встигну. Він згадав про Пьероне. Де ж його шукати? Напевно, сидить в Кабачку Ланфана. І, умовивши Етьєна і Левака, травні разом з ними відправився в Мопсу, а кегельбан Раснера заповнила нова компанія. Дорогий всім трьом довелося зайти у винний льох Казимира, потім в трактир «Прогрес». Скрізь у відкриті двері подорожніх підзивали приятелі— як же тут відмовитися? Всякий раз випивали по кухлю пива, а то й по дві, так як у відповідь па запрошення їм теж треба було пригостити друзів. Посидівши з ними хвилин десять, перекинувшись двома-трьома словами, спокійно йшли далі, добре знаючи, що пиво безпечний напій: пиво наливайся скільки хочеш, тільки от воно виливається з тебе надто швидко — єдина прикрість.
У шинку Ланфана вони відразу ж натрапили на П’є-рона, який допивав другу кухоль; заради зустрічі з добрими сусідами він осушив і третю кухоль. Зрозуміло, випили і вони. Потім вирушили вчотирьох пошукати Захарія в Кабачку»Сажка». Там було порожньо, вони вирішили почекати його і замовили по гуртку. Потім заглянули в пивну «Святий Ілля», там теж випили по кухлю — всіх почастував штейгер Ришом, а потім рушили в обхід по всьому распивочным — без всякого приводу, просто так, для прогулянки.
— Пішли в «Вулкан»! — розпалившись, запропонував раптом лівак.
Інші похохативалі, м’ялися, а потім вирішили не відставати від товариша і рушили в «Вулкан», пробираючись Крізь усе возраставшую ярмаркову штовханину. У вузькому і довгому залі «Вулкана» на дощатому помості, влаштованому біля задньої стіни, поочергедно подвизались п’ять співачок на Лілля — публічні дівки найнижчого штибу, з жахливими рухами і жахливими оголеними тілесами. При бажанні відвідувачі «Вулкана» за десять су могли проникнути за лаштунки і піти з тією, яка нм сподобалася. Заклад відвідували головним чином

Книга Жерміналь стор.137

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code