було б несправедливо. Тепер вона намагалася триматися спокійно, хоча на душі у неї кішки шкребли: вона вгевольно думала про те, як важко їй буде зводити кінці з кінцями, коли з її худого гаманця попливуть найбільш надійні гроші.
— Сідай-но сюди, сусідка,— сказала вона, вказуючи на стіл, що стояв поряд з тим столом, за яким Мае пив пиво в компанії Етьєна і Пьерона.
— А мого-то немає з вами? — запитала дружина Левака.
Товариші відповіли, що він скоро повернеться. Все абияк
розмістилися, і Бутлу і дітлахи, але в переповненій розпивочної було так тісно, що два столики стояли майже впритул один до одного. Замовили пива. Помітивши матір і своїх дітей, Філомена зважилася підійти і погодилася присісти. Дізнавшись, що їх з Захарієм нарешті одружать, вона ніби повеселіла; коли стали питати, де Заха-рій, вона мляво відповіла:
— Я чекаю його. Він зараз прийде.
Мае переглянувся з дружиною. Так вона, значить, погодилася? Він відразу став стурбованим, мовчки курив свою трубку. Його турбувала думка про завтрашній день. Ось вона, невдячність дітей,— одружуються і залишають батьків у злиднях.
А молодь все танцювало і, відбиваючи ногами останню фігуру кадрилі, здійняла таку куряву, що кімнату затягнула рудувата імла; від тупоту тріщали стіни; корнет-а — пістон видавав пронизливі звуки, схожі на гудки потяга, який волає про допомогу; і коли танцюристи зупинилися, від них валив пар, як від загнаних коней.
— А пам’ятаєш, що ти говорила? — сказала дружина Левака, нахиляючись до дружини Мае.- Пам’ятаєш? Ти загрожувала задушити Катрін, якщо вона почне дурити.
Шаваль привів Катрін до столика ее’мателей, і обидва, стоячи за спиною батька, допивали своє пиво.
— Іу що там! — відповіла Мае, і весь її вигляд говорив про покірність долі.- Хіба Мало що скажеш. А тільки щодо її мені турбуватися нічого, — дітей вона не нагуляє! Це я знаю напевно!.. А то подумай-но, ще й вона дитину принесла б і довелося б її заміж віддавати.. Що тоді?
Корнет-а-пістон задудів польку, знову піднявся оглу-шительный тупіт. Мае в цей час прийшла в голову хороша думка, і він поділився нею з дружиною. Чому б

Книга Жерміналь стор.143

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code