матерями хвостом тяглася діти; жінки, які приходили з немовлятами, не соромлячись, выпрастывали довгу білу груди, схожу на торбу з вівсом, молоко брызгало па щічки сисунів; а малюки, які вже вміли ходити, отримавши щедру частку в пригощанні пивом, залазили на четвереньках під стіл і, не відаючи сорому, облегчались там. В шинку було море розливане, хвилі пива з бочок вдови Дезір невпинно наповнювали гуртки. Пиво здувало животи, витікало з носа, з очей — звідусіль. Всі наливалися пивом, сидячи в такій тісноті, що кожен плечем упирався в сусіда; всім було весело, всі розцвіли, відчуваючи близькість друзів, і реготали, розтягуючи рот до вух. Було жарко, як у пеклі, і, щоб легше дихалося, люди сиділи, відчинивши на грудях куртку або кофту, і світло лампи, пробиваючись крізь густий тютюновий дим, золотив оголеній смужку тіла; єдиною незручністю було те, що доводилося інколи вставати з-за столу, а потім знову сідати; час від часу яка-небудь дівчина виходила на задвірки, піднімала в куточку спідниці, потім поверталася.
Під гірляндами строкатих паперових квітів йшов шалений танок, танцюристи змокли, піт сліпив їм очі, і вони не бачили один одного. Користуючись штовханиною, Підлітки-коногони, неначе спіткнувшись, перекидали молодих от-катчиць. І коли якась Товстуха падала на підлогу, а на неї валився кавалер, музикант перекривав шум падіння лютим криком мідної труби; тупіт танцюристів перекочував впали, немов хвилі танцю обрушувалися на них.
Хтось мимохідь попередив П’єрона, що його дочка Лідія спить біля дверей, розтягнувшись поперек тротуару. Вона випила частину горілки з вкраденої пляшки і відразу сп’яніла; батькові довелося нести її на спині. За ними слідували Жан льон і Бебер, що опинилися міцнішими, і знаходили все дуже забавним. Ця подія послу жило сигналом до відправлення. З «Сміливого веселуна» стали виходити сім’ями. Мае і Ліваки вирішили повернутися додому. Як раз в цей час старі Безсмертний і Мук теж йшли з Монсу, обидва рухалися дерев’яним кроком сновид і вперто мовчали, занурившись у спогади. Додому вирушили всі разом, Востаннє пройшли повз ярмаркові харчевен, де на сковородах застиг розтоплений жир, повз кабачки, звідки струмочками до

Книга Жерміналь стор.145

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code