— Як! Ви нічого не знаєте? — запитав він, бачачи здивування гостей.
Дізнавшись, що почався страйк, пан Грегу ар не втратив звичайного свого спокою і тільки знизав плечима. Ба! Нічого страшного… Народ тут порядний. Пані Гре — гуар кивала головою, розділяючи впевненість чоловіка в одвічному смиренні вуглекопів. А Сесіль, дуже весела, пашить здоров’ям, дуже миленька в сукняному костюмі кольору настурції», який був їй до лиця, посміхалася при слові «страйк», нагадував їй про відвідування робочих сімей і про роздачу їм милостині.
Але ось з’явилася разом з Негрелем пані Енбо в чорному шовку.
— Ах, яка досада! — вигукнула вона, лише тільки переступила поріг.— Як ніби ці люди не могли почекати! Знаєте, Поль відмовляється везти нас в Сен — Тома.
— Ну що ж, ми із задоволенням посидимо у вас— чемно відповів пан Грегу ар.— З великим задоволенням.
Поль коротко привітався з Сесіль і пані Грегуар. Тітонька залишилася незадоволена: вона визнала, що він недостатньо люб’язний, і очима вказала йому на дівчину. Почувши потім, що вони розмовляють один з одним і сміються, вона окинула їх материнським поглядом.
Тим часом пан Енбо закінчив читання депеш, на які відразу ж склав відповіді. Г-жа Енбо вела бесіду з гостями. Вона повідомила, що не займалася обстановкою робочого кабінету свого чоловіка. Дійсно, в кабінеті залишилися вицвілі шпалери, важкі меблі червоного дерева, подряпані, пошарпані шафи для папок зі справами. Минуло три чверті години, і коли вже збиралися сісти за стіл, лакей доповів про пана Денеледе. Той увійшов дуже схвильований, вклонився пан Енбо.
— Ах, ось ти де! — сказав він потім, побачивши Грегуа — рів. І, швидко повернувшись, заговорив з директором.— Так, значить, це вірно? Я тільки що дізнався від свого інженера… У мене-то нині вранці всі робітники спустилися в шахту… Але ж і їх може захопити. Я турбуюся… Як у вас? Що відбувається?
Денелен приїхав верхи на коні і явно був стривожений: говорив надто голосно, робив різкі жести; він був схожий на відставного кавалерійського офіцера.

Книга Жерміналь стор.183

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code