чим надійним людям На порядок денний поставлено питання про продовження страйку, але насправді чекали Плюшара н розраховували, що після його промови відбудеться масовий вступ вуглекопів у Інтернаціонал.
У четвер вранці Етьєн дуже стривожився, бачачи, що Плюшара, колишнього старшого майстра в його депо, все ще немає, хоча він обіцяв приїхати в середу ввечері. Що ж сталося? Етьєн засмутився, що не вдасться порадитися з ним до зборів О дев’ятій годині він відправився в Мопсу, вважаючи, що Плюшар проїхав прямо туди, не зупиняючись на Злодієві
— Ні, я вашого друга не бачила,— відповіла йому вдова Дезір,— Але у мене все готово, пройдіть подивіться.
І вона повела Етьєна в бальний зал Прикраси в ньому залишалися ті ж самі — гірлянди, підхоплені у стелі вінком із строкатих паперових квітів, і позолочені картонні щити з іменами святих, розвішані по стінах. Тільки прибрали підмостки для музикантів і замість них поставили в кутку стіл до три стільці та збудували в залі навскіс кілька рядів лавок
— Відмінна! — схвалив підготовку Етьєн.
— І знаєте що? — сказала вдова— Будьте тут як вдома. Можете горланити скільки душі завгодно. Якщо жан-дарми з’являться, не пущу,— хіба що вб’ють!
Прийшли раптом Распер і Суворін, і вдова пішла, залишивши їх трьох у великому порожньому заде Етьєн здивовано вигукнув:
— Ви тут? Так рано!
Суварин, працював у нічну зміну (машиністи не страйкували), зайшов просто з цікавості. Раснер хмурився — за останні два дні він здавався стурбованим, на його круглої, пухкою фізіономії більше не грала благодушна посмішка.
— Плюшар не приїхав, я дуже турбуюся,— сказав Етьєн.
Кабатчик відвів погляд в сторону і процідив крізь зуби:
— Я-то не дивуюся. Я його і не чекаю.
— Чому це?
Тоді Раснер, набравшись духу, подивився йому прямо в обличчя і з зухвалим виглядом заявив:
— Та тому, що я теж послав йому листа, якщо хочеш знати. І в цьому листі благав його не приїжджати..,

Книга Жерміналь стор.213

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code