Жанлен одужав і став ходити, під кістки у млості зрослися погано, він кульгав на обидві ногн; однак варто було подивитися на нього, шкутильгаючи і перевалюючись, мов качка, він бігав так швидко, як раніше, і виявляв таку ж спритність злісного і злодійкуватого звірка.
У той день, вже в сутінках, в компанії з нерозлучними своїми приятелями, Вебером і Лідією, він влаштуй засідку у Рекільярської шахти за огорожею пуетиря, якраз навпроти жалюгідної, кособокой лавчонки, що стояла поблизу дороги. Напівсліпа Стара лавочниця розставила там чотири мішки сочевиці і чорних від пилу бобів; на двері висіла засиджена мухами в’ялена тріска, з якою Жанлен не зводив своїх вузьких очей. Він двічі посилав туди Вебера, наказуючи йому етащить цей предмет своїх прагнень, але всякий раз хто-небудь з’являвся на повороті дороги. Ось адже заважають, чорти! Не дають людям зайнятися своїми справами.
На дорозі здався якийсь чоловік верхи на коні, і трійка злодюжок розпласталася на землі за огорожею, дізнавшись у вершнику пана Енбо. З перших же днів страйки його часто бачили на дорогах і на вулицях збунтувалися робочих селищ. Він зі спокійною сміливістю роз’їжджав один, бажаючи особисто упевнитися, яке положення. І жодного разу повз його вуха не просвистів камінь; пан Енбо зустрічав лише мовчазних, похмурих людей, які не поспішали поклонитися йому, а найчастіше наштовхувався на закохані парочки, — нітрохи не думаючи про політику, вони звесело проводили час в затишних куточках. Пустивши коня риссю, він проїжджав, не повертаючи голови, щоб нікого не бентежити; але в цій атмосфері жадібного і грубого жадання в його серці піднімалася невгамовна жага кохання. Він прекрасно помітив, як кинулися на землю троє бешкетників — дівчинка і двоє хлопчаків. Скажіть, будь ласка, навіть якісь шмаркачі прагнуть скрасити любовними втіхами свою злидні. А він-то!.. Очі у Энбо зрадницьки зволожувалися, але він тримався в сідлі як влите, е «військовою виправкою, і їхав манірний, важливий, в наглухо застебнутому сюртуку.
— Фу ти, окаянні! — вилаявся Жанлен.- Та коли ж атому кінець буде? Валян, Бебер! Тягни її за хвіст!

Книга Жерміналь стор.240

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code