Люсі, старшої дочки, високою ставний брюнетці, було двадцять два роки, а молодшій, Жанні, ледь минуло дев’ятнадцять, мініатюрна, з золотистими косами, вона була витончена, миловидна і ласкава.
— Батько, що сталося?
— Нічого серйозного, — відповів Денелен, щоб встигнути дочок.— Здається, там розшумілися: якісь буяни. Піду подивлюся.
Але дочки схвилювалися і заявили, що не пустять його, поки він не вип’є чого-небудь гарячого. Інакше він безперечно розхворюється-адже у нього такий хворий шлунок. Батько відмовлявся, запевняв чесним словом, що дуже поспішає.
— Слухай,— сказала нарешті Жанна, обвивши руками його шию.- Ну хоч випий стаканчик рому н з’їж два сухарика. А не послухаєшся, так і буду висіти у тебе на шиї, і тягни тоді мене з собою.
Денелену довелося підкоритися, хоча він клявся і бо-жився, що ніякі сухарі і печива йому не полізуть в глотку. Дочки побігли вниз по сходах попереду нього, кожна зі свічкою в руці. У їдальні вони почали доглядати за батьком-одна налила йому рому, інша збігала в буфетну за сухариками.
Втративши матір у ранньому дитинстві, вони росли, надані самі собі, і виховувалися погано, так як батько балував їх; старша мріяла стати оперною співачкою, а молодша шалено любила живопис і, як художниця, відрізнялася досить сміливою манерою. Але коли у батька похитнулися справи, почалися грошові труднощі і пельзя було, як раніше, жити на широку ногу, у дівчат, ка-завшихся екстравагантними особами, раптом прокинулися задатки вельми ощадливих і сметливых господинь, які миттю виявлять в рахунках крамарів навіть копійчані помилки. При всіх своїх хлоп’ячих звички вони тепер самі стали в будинку скарбника, берегли кожне су, торгувалися з постачальниками, не шили себо нових нарядів, без кінця переробляли свої старі сукні і зуміли нарешті домогтися, щоб усе в хаті мало пристойний вигляд, хоча пужда в сомье з кожним днем зростала.
— Поїж, тату, — твердила Люсі.
Вона помітила, що батько похмуро мовчить і але може приховати своєї заклопотаності, і їй знову стало страшно

Книга Жерміналь стор.268

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code