Увійшовши до племінника, він здивувався: по: забудькуватості або з ще але; прибрав кімнату. З віддушини калорифера, не закритою з вечора, тягнуло; теплом, і в цій замкненій спальні застоявся жаркий і задушливий вологе повітря, просякнуте якимось пронизливим, міцним ароматом, від якого р-н Энбо задихнувся, він подумав, що це пахне від таза з невылитой мильною водою, що стояло на умивальнику. У кімнаті був страшний безлад: скрізь розкидана одяг, на спинках стільців висять мокрі рушники, постіль не застелена, зім’ята простирадло впала на килим. Втім, він кинув навколо лише розсіяний погляд і попрямував до столу, заваленого паперами. Двічі перебравши по одному всі папери, він переконався, що доповідної тут немає. Що за чорт! Куди ж її засунув цей легковажний хлопчисько?
Відійшовши від столу, пан Енбо обвів поглядом всю кімнату і раптом помітив на незастланій ліжку якусь яскраву, блискучу, як іскра, точку. Він підійшов, машинально простягнув руку. З складок простирадла визирав золотий флакончик. Він одразу впізнав флакончик своєї дружини — флакончик з ефіром, з яким вона ніколи не розлучалася. Але він не міг зрозуміти, яким чином ця дрібничка виявилася тут, як вона потрапила в ліжко його племінника. І раптом він зблід як смерть. Значить, дружина спала в цьому ліжку.
— Вибачте, пане,—почувся за дверима голос Іполита.- Я бачив, ви сюди піднялися.
Лакей увійшов, і безлад, що панував в спальні, вразив його.
— Ах ти, господи! Я ж ще й не прибрав кімнату! Троянду нині відпустили з двору, вона втекла спозаранку і всю роботу на мене звалила.
Пан Енбо сховав флакончик в руці і так міцно стиснув його, що мало не розчавив.
— Ви що?
— До вас знову прийшли, пане. Якийсь чоловік з Кревкера лист приніс.
—    Хороше. Скажіть, щоб почекав.
Значить, його дружина спала тут. Замкнувши двері на засувку, він розтиснув руку, подивився на флакончик, залишив червоний слід на долоні. І раптово він здогадався, зрозумів; що ця мерзота відбувається в його будинку багато місяців. Він згадав свої колишні підозрюючи, нічні Шерехи

Книга Жерміналь стор.311

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code