— Дивовижна справа! Адже вони зовсім не злі!
Пані Энбо сиділа вся бліда і не могла оговтатися від жорстоких хвилювань. Вона тільки посміхнулася млосною посмішкою, коли стали хвалити Негреля. Батьки Сесіль дякували головним чином його; безсумнівно, вони цілком згодні були видати за нього дочку. Пан Енбо мовчки дивився на всіх, переводив погляд з дружини на її любов- ж Ліка, якого він вранці клявся вбити, дивився на дівчину, яка позбавить його від Негреля. А навіщо поспішати з цим шлюбом? Він тепер боявся тільки одного: як би його дружина не опустилася ще нижче, — можливо, до якого-небудь лакея.
— А як ви, мої дорогі? — запитав Денелен доче-рей.— Вас не ушибли?
Незважаючи на пережитий переляк, Люсі і Жанна були задоволені, що бачили картину бунту. Тепер вони сміялися.
— Чорт забирай! — продовжував батько.- Ну і день ви-дався! Якщо побажаєте, дочки, мати придане, то поста-райтесь самі його заробити. Та ще, мабуть, доведеться вам і мене годувати.
Денелен намагався жартувати, але голос у нього тремтів, на очі навернулися сльози, коли дочки кинулися його обіймати.
Пан Енбо чув це визнання в розоренні. Якась думка промайнула у нього, і обличчя його просвітліло. Але ж і справді, тепер-то Вандамекіе копальні напевно перейдуть в руки компанії Монсу. Нарешті удача! Надія здійснилася його,— ось на чому він відіграється: завдяки цьому випадку він знову поверне собі прихильність правління. При кожній катастрофі в своєму особистому житті він шукав заспокоєння в строгому виконанні отриманих наказів;

Книга Жерміналь стор.332

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code