Бути може, його все ще тягне до неї, а інакше чому ж він так схвильований і в серці ніби знову запалилося бажання? Думка про ляпаси, якими вона нагородила його в Гастон-Марі, тепер не тільки не викликала в ньому злоби, але порушувала його. І знову він зловив себе на думці, що було б так просто, так природно відвести її з собою в Рекільяр. Там він міг би володіти нею.
— Ну ось… Скажи, куди мені тебе відвести? Значить, ти дуже мене ненавидиш, раз відмовляєшся зійтися зі мною?
Катрін повільно брела позаду нього, відставала, по-ковзнувшись в дерев’яних своїх сабо, пов’язала в рит-винах. У відповідь на слова Етьєна вона тихо сказала, не зважаючи голови:
— І так мені тяжко, господи, боже мій! Не додавай хоч ти горя! Ну навіщо ти це просиш? Адже у мене тепер коханець, та й у тебе є жінка.
Вона мала на увазі Мукетту, думаючи, що Етьєн живе з нею,— такі чутки ходили в останні два тижні. А коли Етьєн присягнувся, що це неправда, вона похитала головою, згадавши той вечір, коли бачила, як він цілувався з Мукеттою біля Рекільярської шахти.
Етьєн зупинився.
— І до чого нам всі ці дурниці? — сказав він впол-голоси.- Така образа! Адже ми з тобою жили б душа в душу!
Трохи здригнувшись, вона відповіла:
— Повно, не шкодуй! Трохи ти втратив. Якщо б ти знав, яка я квола та худа! Ніби кістка обглодана. Та ще й дивовижна якась вродила! Видно, мені ніколи не стати справжньою жінкою!
І вона, не соромлячись, розповіла про свій стан, звинувачуючи себе, немов за якийсь проступок, в тому, що так довго не досягає зрілості, хоча у неї вже є коханець. Це запізнілий розвиток здавалося їй принизливим, робило її якоюсь дівчиною. А адже гуляти з хлопцем можна пробачити, тільки коли можеш народити від нього дитину.
— Бідненька ти моя! — прошепотів Етьєн, охоплений глибокою жалістю.
Вони стояли біля підніжжя терикону в тіні, що падала від його громади. Чорна хмара затягнула в цю хвилину місяць, темрява приховала обличчя обох, дихання їх змішалося, губи шукали один одного в жадобі поцілунку, томившей їх довгі

Книга Жерміналь стор.373

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code