вулицю і Катрін зупинила його у складів, в тридцяти кроках від трактиру, де жив Шаваль.
— Далі не ходи. Якщо оп тебе побачить, знову біда буде.
На дзвіниці пробило одинадцять годин. Трактир був замкнений, але в щілини ставен пробивався світло.
— Прощай! — прошепотіла Катрін.
Вона простягла йому руку, він довго не випускав цю маленьку, холодну руку; Катрін повільним рухом вивільнив її і розлучилася з Етьєном. Жодного разу не обернувшись, вона підійшла до хвіртки, що запирався просто на клямку, і зникла за нею. Але Етьєн все не йшов, стояв на тому ж місці, не зводячи очей з її будинку, з жахом думаючи про те, що відбувається там. Напружуючи слух, він з тугою чекав, що ось-ось полинуть воплі битої жінки. Але в будинку було як і раніше темно і тихо; тільки освітилося вікно на другому поверсі, вікно це Відчинилося, і, дізнавшись тоненьку фігуру, висунулася з нього, Етьєн підійшов ближче. А тоді Катрін сказала трохи чутно:
— Він ще не повернувся, я лягаю… Благаю тебе, уходиГ
Етьєн пішов. Відлига посилювалася; з плескотом, ніби в сильний дощ, з дахів текла вода; насичувала повітря волога, немов піт, струмувала по парканах, по стінах, по смутно виднівшись у темряві темним будівлям цього промислового містечка. Етьєн попрямував було в річки-льяр; розбитий втомою і болісною тугою, він хотів лише одного: сховатися, зникнути в своєму підземному лігві. Але раптом він згадав, що завтра в Ворейскую шахту спустяться бельгійські робітники. Згадалися товариші, які сповнені гніву проти солдатів і рішучості не допустити чужинців в свою шахту. І він пішов назад по дорозі, засіяної калюжами від розтанув снігу.
Коли він проходив повз терикона, Місячне світло стало яскравішим, Етьєн підняв голову, подивився на небо. Там все так само мчали Хмари, гнані лютим вітром, що задував у висоті, але тепер вони побіліли, стали тонше, прозоріше, розірвалися на вузькі смуги, і місяць проглядала крізь них, немов крізь хвилі каламутної води. Вони проносилися, накидаючи на місяць прозорий покрив, але через мить вона знову і знову виникала у всій своїй красі.

Книга Жерміналь стор.375

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code