приятелеві Захарію і ляснув його по плечу, а Мукетта, розпалена, обурена, кинулася вперед, в перші ряди бунтівників.
Капітан раз у раз обертався, дивився на дорогу, Необхідне з Монсу підкріплення все не прибувало, а в його загоні було тільки шістдесят чоловік,— довше він триматися не міг. Нарешті йому спало на думку налякати натовп, і він скомандував солдатам зарядити рушниці. Наказ був виконаний, солдати заклацали затворами, зарядили рушниці на очах у натовпу. Але її збудження все зростало, все голосніше лунали завзяті вигуки і глузування.
— Дивись-но! Нероби-то йдуть, на стрільбищі підуть! — з уїдливим сміхом кричали жінки-горіла, дружина Левака та інші.
Дружина Мае, у якої груди прикрита була маленьким тільцем гомоном Эстеллы, підійшла до солдатам так близько, що сержант запитав, що їй потрібно, навіщо вона «притягла бідну дівчину»?
— Тобі яка справа? — відповіла мати.- Стріляй в неї, коли посмієш.
Чоловіки зневажливо похитували головами. Ніхто не вірив, щоб в народ стали стріляти.
— У них патрони холості! — заявив Левак.
— Та ми хто такі? Вороги, чи що? — крикнув Мае.— Адже ми французи. Хіба в своїх стріляють, чорт би вас дер!
А інші хвалилися, що вони воювали в Кримську кам-панію і куль не бояться. І все як і раніше лізли прямо на рушниці. Роздайся в цю хвилину залп, скосило б десятки людей. У першому ряду біснувалася Мукетта, задихаючись від обурення при думці, що солдати хочуть «дірявити кулями жінок». Вона обмовляла їх останніми словами, не знаходила досить бридкої лайки, щоб вразити їх, і раптом, вдавшись до найбільш принизливого, смертельної образи, заголилась і показала солдатам свій зад. Підхопивши обома руками спідниці, вона, нахиляючись, випинала сідниці, щоб їх величезні опуклості здавалися ще ширше.

Книга Жерміналь стор.391

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code