теж був на місці, розмовляв з -Денеденом, і г-жа Энбо неуважно слухала, як Денелен розповідає про те, що. побудувати дамбу на каналі-варто було неймовірних праць.
Жанна, не расстававшаяся з альбомом, робила в ньому замальовки, захоплена трагічним сюжетом, а Люсі, сидячи поруч з нею на сплюндровану вагонетці, голосно захоплювалася, знаходячи видовище «приголомшливим».
Ще не закінчена дамба пропускала в багатьох місцях воду, і пінисті хвилі каскадами падали в дррвал, що утворився на місці шахти. Однак кратер поступово порожнів, вода вбиралася в землю, і рівень її знижувався, оголюючи жахливу мішанину уламків на дні озера. Під’ ніжно-лазоревым небом погожого дня лежали якісь руїни, немов руїни міста, що впали В Бруд,
— Чи варто було їхати сюди, дивитися на таку гидоту? — вигукнув розчарований пан Грегуар.
Пашіла здоров’ям, рум’яна Сесіль з насолодою дихала чистим повітрям і весело жартувала, а г-жа Энбо з гримасою відрази процідила:
насправді, нічого красивого тут немає!
Обидва інженери засміялися. Вони спробували зайняти своїх відвідувачів, всюди водили їх, показували, як працюють водовідливні насоси, як вбивають у землю товсті палі. Але пані відчували неприємне занепокоєння, вони з трепетом почули, що насосом доведеться діяти довгі роки — шість-сім років, поки не відновлять шахтний стовбур і не викачають воду з усіх виробок. Ні, краще думати про що-небудь інше, а не те такі жахи і уві сні будуть снитися.
— Поїдемо! — сказала пані Енбо. Жанна і Люсі за-протестували. Як! Їхати? Так скоро? Адже начерк ще не закінчений. Обидві сестри побажали залишитися, заявивши, що батько привезе їх до обіду. Г — н Енбо один сів у коляску до дружини, так як хотів поговорити в Рекільярі з не-грелем.
— Ну що ж, їдьте вперед,-сказав їм пан Гре — гуар.- І ми скоро поїдемо, тільки загорнемо спочатку в селище хвилин на п’ять. Їдьте, їдьте. Ми вас наздоженемо в Рекильяре.
Він виліз услід за дружиною і дочкою в коляску, і, коли екіпаж директора покотив по березі каналу, ке-

Книга Жерміналь стор.444

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code