возилися на підлозі, вже відпочивши і повеселівши. Ах, ласуни, вони, значить, дорогою потайки з’їли булку! Мати надавала їм шльопанців; Альзіра, поставивши казанок на вогонь, намагалася її заспокоїти:
— Залиш їх, мама. З-за мене сердишся? Не варто. Ти ж знаєш, по мені хоч би і зовсім не було здобних булок. А їм хотілося їсти, адже ви далеко ходили пішки.
Пробило опівдні, зі школи висипали діти, почувся тупіт маленьких ніг, взутих в черевики з дерев’яними підошвами. Картопля зварилася, кави, який для густоти на добру половину підмішали цикорію, так славно булькав і, проходячи через ситечко, падав важкими краплями в резервуар кавника. Один кінець столу звільнили, але їла за ним тільки мати — дітям служив столом власні коліна, і маленький Анрі, відрізнявся великим апетитом, то і справа обертався і жадібним поглядом мовчки дивився на холодець, загорнутий в салившуюся папір.
Мати маленькими ковтками пила каву, обхопивши склянку обома руками, щоб зігрітися; і тут раптом в кімнату прийшов Безсмертний. Зазвичай він вставав пізніше, і зав- трак для нього вже стбялГ на вогні. У цей день він розворчався, чому не зварили супу! Невістка заперечила йому що не завжди можна робити те, що хочеться, і тоді він мовчки взявся за варену картоплю. Час від часу він встаючи і, підійшовши до вогнища, сплевывал — в золу — для охайності; потім знову сідав на свій стілець і, похнюпивши шись, з закритими очима перекочував у роті суху картоплю.
— Ох, я і забула, мамо! — схаменулася Альзіра| — сусідка приходила…
Мати сердито обірвала її:
— Набридла вона мені!-
В душі вона затаїла образу проти цієї сусідки, жен
Лівак. Така скареда! Вчора навмисне плакалася на горьі кую свою нужду, боячись, щоб сусідка не попросила як-1 ко-небудь в борг, а між тим Мае знала, що заразщ ліваки при грошах: мешканець заплатив їм за два неделягі вперед. Втім, в селищі люди намагалися не позичати] один у одного грошей.
— Постій, я дещо згадала,— сказала раптом Мае.- Загорни-но в папірець кави на одну заварку… ОтС несу дружині П’єрона, — я у неї брала третього дня.

Книга Жерміналь стор.88

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code