у тиждень вони їли м’ясо, дружина містила будинок в найбільше охайності, — хоч дивися, як в дзеркало, в начищена нею каструлі. І в довершення благополуччя Компанія, м протекції, резрешила дружині Пьерона торгувати цукеркам і пряниками,— банки з солодощами вона виставляла у себе у вікні на полицях. Торгівля приносила їй шість-сім я виручки в день, а інший раз, в неділю, і дванадцяту су. Благоденству подружжя заважала лише стара Горя лая, завзята бунтівниця, яка живила несамовиту йен вість до господарів і жадала їм помститися за кошторисів свого чоловіка; та ще заважала всім маленька спритна Лш дія, яку всі вони, люди запальні, частенько на-1 граждали затрещинами.
— Ну і велика у тебе стала дівчинка! — сказала! дружина П’єрона, роблячи Естеллі «козлика»і «ладушки».
— Ах, змучила вона мене зовсім! Краще не говори!- ! разохалась мати.- Щастя твоє, що у тебе немає пієкувя геть яка в твоєму домі чистота!
Хоча у самої Мае у всьому був порядок, хоча вона каяи| дму суботу влаштовувала прання і велике прибирання «Я заздрісним поглядом дбайливою господині окинула світло-1 лую кімнату, в оздобленні якої була навіть свого роя>| вишуканість: золочені вази на буфеті, на стінах зерніло і три картини в рамах. Дружина Пьерона пила коф| в самоті,— вся сім’я була в шахті.
— Випий зі мною за компанію стаканчик,— предло-1 жила вона.
— Ні, спасибі, тільки що вдома пила.
— Ну так що ж? Шкоди не буде.
Справді, якої тут шкоди? І обидві не поспішаючи вилщ по склянці. Між банками з пряниками і льодяниками я видно були вдома, що стояли навпроти; велика або меяЦ шая білизна фіранок, що висіли на вікнах, свідчень вала про домашніх чеснотах господинь. У ліваків заЯ вескі були так брудні, ніби ними витирали закопченаМ денця каструль.
— Ось мерзота! І живуть люди в такому собі бруду ще! — пробурмотіла дружина Пьерона.
І тут Мае заговорила, та так, що втримаю їй не побут Ех, будь у неї такий мешканець, як Бутлу, вона б показам як треба вести господарство! Білі взятися вміючи, жильвч тримати дуже вигідно. Тільки не треба брати його в любої піки. А у цієї лівак до того ж чоловік пьянчуга, та ще й

Книга Жерміналь стор.90

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code