дві курки з тривожним кудкудаканням забігали по городу.
У самого свого будинку Мае натрапила на дружину Ле-вака-та вийшла, щоб перехопити на дорозі доктора Бандергагена, що складався на службі у компанії; цей пізенький і щуплий, вічно поспішав чоловічок, який з-немогав від тягаря роботи, давав лікарські поради на ходу.
— Пане лікаре, — сказала дружина Левака, — я по всіх ночах очей не змикаю. І все-то у мене болить… По-говорити б з вами про мою хворою…
Доктор Вандергаген, всім в селищі говорив «Ти»; не зупиняючись, кинув:
— Залиш мене в спокої. Поменше кави пий.
— А як же щодо мого чоловіка? — запитала, в свою чергу, Мае.— Ви б зайшли до нас, оглянули його… Дуже ноги у нього болять. Все не проходить ревматизм.
— Та це ти його переводиш… Залиш мене в спокої!
Обидві жінки, ‘ остовпівши, дивилися слідом тікав!
від них доктору. Обмінявшись безнадійним поглядом, він! знизали плечима.
-Іу-ка, зайди до нас, — сказала Левак.— Знаєш, є новини… І кава не заважає випити. Свіженького з- варила.
Мае спершу відмовлялася, але незабаром здалася: ну що ж, трішки можна випити, щоб не образити сусідку. І вона зайшла.
У кімнаті було надзвичайно брудно: на підлозі і я стінах жирні плями, буфет і стіл липкі від гряз і відразу ж в горлі запершило від смороду, просочити^ будинок нечупари господині. Біля вогню сидів Бутлу, мешканець Ліваків, і, навалившись ліктями на стіл, доїдав залишки вареної яловичини; у тридцятип’ятирічного силача Бутлу були широкі плечі, товста шия і добросерда фізіономія. Близько мешканця, притулившись до його коліна, стояв первісток Філомени, маленький Ахілл, якому йшов третій рік, і дивився на нього з німим благанням, як голодний звір. Незважаючи на розбійницьку чорну бороду, у Бутл? була ніжна душа, і час від часу він пхав дитині в рот шматочок м’яса.

Книга Жерміналь стор.92

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code