до одностайного рішення: не поспішати з цим шлюбом. Мати Захарія хотіла щоб син якомога довше приносив додому свою получку а мати Філомени з себе виходила при думці що вона позбудеться заробітку дочки. До чого поспішати? Дружина Лівака навіть воліла тримати онука у себе поки він був єдиною дитиною але коли він став підростати і иа нього пішов хліб та коли народилася друга дитина тримати дочка в хаті стало збитково, і мати Філомени з лютою наполегливістю намагалася збути її з рук, не бажаючи «доповідати своїх» на її зміст.
— Захарій вже призивався, тягнув жереб, — продол-жала вона розмова.— За чим тепер зупинка?.. Коли весілля?
— Відкладемо хоч до весни, —  збентежено відповіла Мае.- Ось біда-то! Така, право, досада. Як ніби не могли вони почекати! Спершу одружилися б, а потім дітей плодили!.. Чесне слово: власними своїми руками вдавлю Катрін, якщо вона надумає дурити.
Дружина Левака знизала плечима.
— Та кинь ти! Буде і з нею те ж саме. Як у всіх.
Бутлу спокійно, немов був у себе вдома, порив
в буфеті, відшукуючи хліб. На розі столу лежали карт фелины і головки цибулі,— господиня збиралася зварити дщ чоловіка суп; вона двадцять раз приймалася чистити овшцв і кидала, захоплена нескінченними пересудами з яК мушками. Нарешті вона все-таки вирішила взятися роботу, але раптом знову випустила з рук ніж і картоплину і втупилася у вікно.
— Що це там? Хто такі?. Ой, Та це сама господі! Епбо з якимись людьми. Дивись-но, зайшли до Пьерона
І тут обидві жінки знову напустилися на дружину 11ь роиа. Дивись-но, що робиться! Всякий раз як Компаній показує селище приїжджим панам, їх відразу ж ведуть в будинок Пьерона. Тому як там чистота! Гостям під не розповідають про шашні його дружини зі штейгером. Чому б їй не наводити чистоту, коли у неї коханця по три тисячі франків платні отримують при готової квартирі і опаленні; від них їй чимало перепадає і грошима і подарунками. Зверху там завжди чисто, а вяуі рц одна бруд. І весь час, поки відвідувачі знаходилися е будинку П’єрона, співрозмовниці тріщали без угаву.

Книга Жерміналь стор.94

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code