прих-одн? лікар, а на старості років вони отримують пенсію,— хоча із заробітної плати ніяких відрахувань за це не провадиться.
— Та це просто рай, земля обітована! в захваті бурмотів приїжджий пан.
Мае заметушилася, підсунула гостям стільці. Дами від-, здавалися сісти.
Пані Енбо набридла роль дресирувальника, показу —  ющего відвідувачам звірів в клітинах; ненадовго це було! для неї розвагою в тузі вигнання, але швидко опро-тивело; її нюх ображав нудотний, солодкуватий запах жебрацької куховаріння, застояне навіть у са4 мих охайних оселях, в які вона ризикувала заглядати. Втім, вона лише повторювала обривки сльїшаїі вих фраз, а її аніскільки не цікавило, як живе це плем’я робітників, які працювали і страда десь поруч з нею.
— Які милі малятка! — продовжувала дама, хоча знаходила потворними цих большеголових дітлахів з вихорами солом’яного кольору. Мае довелося повідомити гостям, скільки років її дітям. Її ввічливо розпитували; і про Эстелле. Старий Безсмертний вийняв трубку з ртш1 бажаючи висловити цим свою повагу до відвідувачів, все ж він викликав у них тривогу — так він зносився за сорок п’ять років роботи під землею: ноги не згиналися в грудях сиділо, хрипело, обличчя стало землистим, а тут ще його почав бити кашель, і старий вирішив вийти з кош нати, від гріха подалі, а то панам буде неприємно бачити, як він відхаркує чорним в попіл вогнища.
Зате Альзіра мала великий успіх. Яка хорошень — і кая господарочка у великому фартусі! Все вітав мати-яка у неї розумна донька, дуже розвинена для своїх років. Ніхто ні слова не сказав про її горб, все поглядали на нещасну каліку з почуттям жало
сти і якийсь незручності.
— Ну ось, — сказала на закінчення пані Енбо, — тепер, якщо в Парижі будуть питати про наших робочих селищах, ви можете відповісти, як очевидці… Никогд! ніяких неприємностей, ніякого шуму! Звичаї самі патріархальні; всі щасливі, все, як бачите, здорові  Право, в цей тихий куточок слід було б приїжджати, щоб відпочити трохи і подихати свіжим повітрям.

Книга Жерміналь стор.96

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code