— Так, тут чудово! Чудово! — вигукнув пан з орденом, завершуючи відвідування вибухом ентузіазму.
Гості вийшли з зачарованим виглядом, немов відвідувачі ярмаркових балаганів, де показують цікавих виродків. Вони йшли по тротуару, голосно розмовляючи між собою, і Мае довго дивилася їм услід. Вулиці наповнилися народом, гості проходили повз жінок, що зібралися в купки, зацікавлених чутками про огляд їхнього селища, що облетіли всі будинки.
Стоячи біля своїх дверей, дружина Левака зупинила дружину П’єрона, яка прибігла з цікавості. Обидві висловили досить недоброзичливе здивування. Ну, що вони там застрягли? Або заночувати задумали? Не дуже-то буде їм весело!
— Ці Мае вічно без гроша сидять! Але ж чимало за-рабативают. Відомо, куди у них грошики йдуть!..
— А знаєш, що мені зараз розповіли про неї?.. Вона нині вранці ходила в Пиолену милостиню просити у гос-под. І ще люди розповідають, як їй Мегра спершу йе дав хліба в борг, а потім раптом розщедрився — і того і іншого надавав… Знаємо ми, яку плату бере Мегра.
— Та не з неї він плату бере. На що йому стара? Він з Катрін столковался.
— Іу, скажи, будь ласка! Але ж тільки що хваста-лась: вдавлю Катрін, якщо вона, каже, по торній доріжці піде!.. Ось нахалка! Довготелесий Шаваль давно її дівку на сарайчику перекидає.
— Тихіше! Господа йдуть.
Відразу ж обидві Пліткарки прийняли самий лагідний вигляд і, не проявляючи неврахованого цікавості, лише краєчком очі спостерігали за виходили на вулицю відвідувачами. Потім, помахавши рукою, покликали Мае, все ще стояла біля порога з Естеллою на руках. І тоді втрьох, застигнувши на місці, стали дивитися слідом ошатною пані Енбо, що віддалялася зі своїми гостями. Ледве відвідувачі відійшли кроків на тридцять, плітки поновилися з подвоєною люттю.
— Бач, як обидві расфуфырились! Скільки ухлопали на свої наряди! самі того по стоять, вірно?
— Ще б пак! Приїжджу я, зрозуміло, не знаю, яка вона, а ось про тутешню прямо скажу: скільки вона ні важничай, а гріш їй ціна. Чого тільки про неї не говорять!..
А що? Що говорять?

Книга Жерміналь стор.97

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code