кліті застукали великі краплі, як ніби пішов проливний дощ, і справді почалася злива, він ставав все сильніше, сильніше-справжній потоп! Повинно бути, дах кліті продірявилася— струмінь води лилася Етьєну на плече, і незабаром він промок до нитки. Холод стояв тура ної, кліть мчала в сирій темряві; на мить засяяв світло, промайнули якісь бачення: ось здалася печера, в ній при блиску блискавки метушаться люди. І знову кліть мчить кудись в безодню.
Мае сказав:
— Це перший горизонт. Глибина триста двадцять метрів. Подивіться, як швидко опускаємося.- Піднявши лампу,. він освітив бруси провідників, що бігли, як рейки, I під колесами поїзда, який мчить на всіх парах, а за цими балками не видно було нічого. Промайнули в миттєвому світлі ще три горизонти. І знову морок і оглушітельний шум проливного дощу.
— Глибоко-то як! — пробурмотів Етьєн.
Падіння в прірву, здавалося йому, триває довгі години. Він сидів у дуже незручній позі, не сміючи поворухнутися, а тут ще лікоть Катрін боляче встромився йому в бік. Вона не вимовляла ні слова, він тільки відчував її блкзость, теплота її плечей зігрівала його. Коли кліть зупинилася нарешті на дні стовбура, Етьєн страшно здивувався, дізнавшись, що спуск зайняв всього одну хвилину. Від стуку встали на місце упорів, від відчуття твердого грунту під ногами йому раптом стало дуже весело, і він жартівливо спро-1 сил Катрін:
— Чому це ти такий гарячий? А ліктем ти мені дірокку провертел, чесне слово!
Скажіть, будь ласка, все ще за хлопця її приймає! Катрін теж розвеселилася. Ось дурень! Осліп він,| чи що?
— Та тобі, напевно, моїм ліктем не бік, а очі продірявило, — відповіла вона. І Етьєн не міг зрозуміти, чому все кругом регочуть.
Кліть спорожніла. Робітники пройшли через рудничний двір — велику галерею, висічену в твердій породі; її склепінчаста покрівля була укріплена кам’яною кладкою, тут яскраво горіли великі лампи без запобіжної сітки. По чавунних плитах підлоги стовбурові квапливо котили повні вагонетки вугілля. Від стін тягнуло запахом сирого льоху, селітри, але в холодному, вогкому ВОЗ-

Жерміналь стор.28

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code