Нарешті Мае, не подивившись на годинник, залишені в кишені куртки, зупинився і сказав:
— Скоро годину… Захарій, готово у тебе?
Захарій ставив підпірки. Але, зайнявшись цією справою, раптом все кинув і застиг, лежачи на спині і втупившись головами в одну точку: він замріявся, згадуючи, як грав вчора в кеглі і скільки разів виграв. Прокинувшись, він відповів батькові:
—    Кінчити. Нині зійде! А завтра подивимося.— І, повернувшись, зайняв в забої своє місце. Левак і Шаваль теж відклали обушки. Треба було перепочити. Кожен отер мокре обличчя голою рукою, поглядаючи на кам’яну покрівлю, в якій розшаровувалися пласти сланцю. Говорили вони тільки про свою роботу.
— Ось вже не щастить так не щастить! — помітив Шаваль.- Натрапили на нестійку породу! Але ж при розрахунку про це і не подумають.
— Шахраї! — бурчав Левак.— Тільки і надутий як би нас надути.
Захарій засміявся: наплювати йому на роботу і на все інше, але приємно чути, як лають компанію. Міролюбивый Мае став пояснювати, що порода в шахті змінюється через кожні двадцять метрів. Треба судити по справедливості, хіба можна все передбачити? Бачачи, що Левак і Шаваль не втихомирилися і голосно обурюються начальством, він стривожився І сказав, неспокійно озираючись:
— Мовчіть! Буде вам!
— Правильно! — додав Левак, теж знижуючи го! лос.- А то влипнемо.
Навіть тут, на цій глибині, всіх переслідувала думка про донощиків, немов у пластів вугілля, що становили власну акціонерну компанію, були вуха.
— Все одно,— зухвало сказав Шаваль.— Нехай тільки цей борів Дансар посміє ще розмовляти зі мною, як в минулий раз, я йому покажу… Пам’ятатиме… Я тобі, мовляв, не заважаю блудити з толстомясыми білявими бабенками, так і не лайся…
Захарій пирснув від сміху. Роман старшого штейгера з дружиною П’єрона постійно був предметом жартів всієї шахти. Внизу, у забою, засміялася і Катрін, спираючись

Жерміналь стор.44

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code