— Кажу вам, що вони плюють на наші розпоряджень! — кричав інженер.- А ви, чорт би вас взяв, за ними не стежите. Чому?
— Та як же не стежу? Весь час втовкмачуєш їм правила, просто охрипнеш.
Негрель покликав сердито:
— Мае! Мае!
Всі спустилися до штреку. Негрель продовжував:
— Подивіться-но! Хіба тут що-небудь тримається? На-пхали як потрапило! Все наспіх, наспіх! Он у цього верх — няка немає упору: стійки відійшли… Так, тепер я розумію,
чому ремонт кріплення обходиться так дорого. Вам що?Вам тільки б протрималося, поки ви за це відповідаєте… А потім-все на друзки, і компанія змушена тримати цілу армію ремонтних робітників… Подивіться-но сюди, подивіться… Адже це суще знущання!
Шаваль хотів щось сказати, але інженер обірвав його: — Мовчіть, я знаю, що ви знову скажете. Нехай, мовляв, вам більше платять, чи не правда? Ну так запам’ятайте хоро — Іхпенько мої слова. Попереджаю, дирекція І змушена буде платити вам за кріплення окремо, але відпо — івуюдщм чином вам зменшать плату за вагонетку вугілля. Так, так. Подивимося, що ви цим виграєте. А зараз переробіть тут все кріплення. Завтра прийду перевірю.
І, повернувшись спиною до вуглекопів, приголомшеним цією загрозою, Негрель відправився далі. Дансар, такий смирний в його присутності, відстав від нього на хвилинку і грубо крикнув робочим:
— Так? Через вас мені наганяї отримувати? Я вам закачу не три франка штрафу, а дещо гірше. Бережи — і тесь!
А коли він пішов, Мае, в свою чергу, вибухнув гнівом.
— Ах, будь ти проклятий! Що несправедливо, то вже не-справедливо. Я люблю, щоб все по-хорошому, спокійно, тому як інакше не можна столковаться. Але врешті-решт дуть мимоволі зло візьме. Ви чули? Знизимо, мод, расцепку за вагонетку, і тоді за кріплення отримуйте окремо!.. Словом сказати, ще придумали спосіб, як платити нам поменше. Ось дияволи, ось дияволи!
Йому хотілося на кому-небудь зірвати свій гнів, і раптом помітив, що Катрін і Етьєн стоять склавши руки.

Жерміналь стор.47

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code