Внизу Етьєн з Катрін виявилися одні. Червоні звіз-донки ламп вже зникли далеко, на повороті штрека. Всі реселье пропало. Обидва йшли важкою, втомленою ходою, вона попереду, він позаду. Лампи коптили, Етьєн насилу розрізняв Катрін в хмарі імлистого туману; думка, що вона  жешцина, викликала у нього роздратування: навіщо він зваляв Ьурака, — жодного разу не поцілував її? Але спогад про шакала заважав йому це зробити. Зрозуміло, вона збрехала: м цей малий — її коханець, вони валялися тут на всіх купах щебеню, вона і стегнами-то похитує, як наполягла повія. Без будь-якої підстави він злився, ніби Кат  Рін змінила йому. А вона між тим похвилинно обертаючи — лась, попереджала його про кожну перешкоду і, каза-лось, просила бути веселіше. Тут вони були так далеко від усіх, чому б не пожартувати, не посміятися, як добрим Нрузьям? Нарешті вони дійшли до откаточного квершлагу Етьєн відчув полегшення: скоро скінчиться мучи — Швяьная для нього роздвоєність, а Катрін востаннє взряянула на нього і запечалилась, немов їй шкода було Кгастья, яке вже ніколи не повернеться.
I тепер навколо них кипіло гучне підземне життя: раз у раз проходили штейгери; грюкали цілі потяги вагонеток, і коні тягли їх розбитою рисцою. Еже хвилинно зірками спалахували в темряві шахтарські лампи. Шріходилось притискатися до стінки, пропускати чорні Ьігури коногонів і коней, що обдавали подорожніх своїм Хиханням. Жанлен, який втік босоніж позаду свого поїзда, вигукнув якусь непристойність, яку вони не чули в гуркоті коліс. Вони все йшли, йшли. Катрін замовкла; Етьєн, не дізнаючись шляху, пройденого вранці, уявив, що вона заблукала на цих підземних вулицях і перехрестях, а головне, він став мерзнути, і чим ближче підходили до стовбура шахти, тим їй ставало холодніше, оп тремтіло дрібним тремтінням. У вузьких облицьованих каменем коридорах повітря проносилося з силою урагану. Етьєн впав відчай, йому здавалося, що вони ніколи не прийдуть, і раптом він опинився в Рудничному дворі.
Шаваль кинув на них косою, недовірливий погляд і злобно скривив губи. Решта були тут же, стояли на крижаному протязі, мокрі від поту, і мовчали так само, як Шаваль, пригнічуючи гнівний крик. До підйомника прийшли занадто рано, раніше, ніж через півгодини їх і не думали підняти, тим більше що нагорі йшли складні

Жерміналь стор.49

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code