чулися і розчулені ридання. Тут було і ласкаве вітання ,і спогади про давні дні радості, якими раптом повіяло на неї, і скорбота про нового в’язня, якого піднімуть на землю тільки мертвим.
-Ну і бойова! Ось розумниця! — сміялися робітники, захоплюючись звичками своєї улюблениці.— Дивись-ка, з товаришем розмовляє.
до Коня розв’язали, але вона все не ворушилася-ско-1 ванна страхом, лежала нерухомо, як ніби її все ще  стягувала мотузкова сітка. Нарешті її підняли на ноги ударом батога, і вона стояла, приголомшена, тремтяча. ІДядюшка Мук відвів на стайню обох коней, товари — Гщей по нещастю.
-А довго ль нам ще чекати? — запитав Мае.
Але спочатку потрібно було розвантажити кліть, і до того ж до підйому залишалося ще десять хвилин. Мало-помалу забої пустіли, по всіх виробках йшли в зворотний шлях вуглекопи. У кліті зібралося чоловік п’ятдесят, все про мокли і тремтіли на протягах, що загрожували їм запаленням легенів. П’єрон-куди поділося елейное вираз його фізіономії! — дав ляпаса своєї дочки Лідії за те, що вона пішла з лави раніше часу. Захарій нишком щипав Мукетту, пустощів заради, «щоб розігрітися». Але у всіх наростало невдоволення: Шаваль і Лівак розповіли, що інженер погрожував знизити розцінку за вагонетку і тільки тоді оплачувати кріплення окремо; Бшан дирекції був зустрінутий гнівними вигуками,—в цьому темному підземеллі, на глибині шістсот метрів, забродила закваска обурення. Вже ніхто не намагався стримувати голос, люди, перемазані вугіллям, змерзлі в довгі хвилини очікування, звинувачували Компанію в тому, що половину робочих вбивають в шахті, а іншу морять »голодом. Етьєн слухав з трепетом хвилювання.
— А ну живей! Живи! — покрикував на стовбурових штейгер Рішом.
Йому хотілося скоріше почати підйом-він не бажав карати робітників за крамольні мови. Однак ропот лунав все голосніше, і Рішому довелося втрутитися. За його спиною вуглекопи кричали, що не завжди так буде, і в один прекрасний ранок вся ця лавочка полетить під три чорти.

Жерміналь стор.53

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code