братик в 8нак ніжної любові з усієї сили грюкнув її по Шпині.
Етьєн насилу впізнав високе приміщення приймальної, яке здавалося йому таким таємничим і страшним при невірному світлі ліхтарів. Тепер воно було просто-напросто порожнім і брудним. Крізь запилене віконне скло проникало тьмяне світло. Тільки машина в дальньому кінці блищала мідними частинами; густо змащені троси бігли, як стрічки, змочені чорнилом; укріплені «верху шківи, величезна сталева перекладина, на якій вони трималися, кліті, вагонетки — все це достаток Кеталла надавало бараку похмурий вигляд своїми сірими У Жорсткими тонами старого заліза. Грюкіт коліс нефзестанно потрясало чавунні плити, а від вугілля, що
«Повернувся Шаваль, що заходив в засклену комірчину приймальника подивитися на таблицю, де вироблення кожної артілі відзначалася за жетонами. Він був розлючений; Ьазывается, у них забракували дві вагонетки — одна Вила недовантажена проти встановленого ваги, а в дру — Щой вугілля був змішаний з порожньою породою.
— Цього ще бракувало! — кричав він.— Скостять ті — ерь двадцять су!.. Вперед наука, не беріть ледарів, Які тільки крутять руками, як свиня хвостиком.
I і, кинувши косий погляд на Етьєна, він і без ялин довів свою думку. Того так і підмивало відповісти уда-ом кулака. Але він стримався: до чого зв’язуватися, все Цравдо треба йти! І він остаточно вирішив піти.
до— Хто ж це в перший день добре працює? — помітив Мае, бажаючи встановити мир.— Завтра він краще впорається.  проте всі були роздратовані, затівали сварки, щоб на кому-небудь зірвати злість. Коли стали здавати лампи, лівак причепився до ламповщику, звинувачуючи його в тому, що він погано вичистив його лампу. Нерви кілька заспокоїлися тільки в роздягальні, де як і раніше Топіка сь піч. У неї навіть занадто щедро насипали вугілля, чавунні стінки розкалилися жару, та все велике приміщення без вікон, здавалося, було охоплено пожежею — Які яскраві, багряні відблиски полум’я танцювали на стеках. З задоволеним бурчанням всі почали грітися, стоячи на деякій відстані від печі, і від усіх йшов пар,

Жерміналь стор.55

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code