в її великі володіння, і ненавиділа кабачок аснера, відкритий їм мало не у самого виходу на по — кєйської шахти.
— Заходьте,— ще раз сказав Етьєну Мае.
до Невеличка світла кімната з чисто вибіленими го- имі стінами, три столи і дюжина стільців; ялинова стій з шириною кухонний шафа; на стійці з десяток пів — Шних кухлів, три пляшки спиртного, графин, цинковий Вчок з олов’яним краном для пива. Більше нічого-ні Ншной картинки, жодної полички, ніяких ігор. У мас — Ввном чавунному каміні, покритому блискучим чорним Вком, потихеньку горіла вугільна дрібниця  Кам’яніВнти підлоги були посипані тонким шаром білого піску, другий вбирав вологу, що насичувала і повітря і землю I вштому сирому краю.
К-Кухоль! — скомандував Мае білявій товстушці, Вчери сусідки Раснера, яку він іноді залишав Встойкой, коли йшов.
— Раснер будинку?
У Повернувши кран, дівчина відповіла, що господар зараз Врнется. Повільно, не відриваючись, вуглекоп випив відразу Яьлкружкі, щоб очистити горло від вугільного пилу. Він неї пригостив Етьєна. Єдиний відвідувач, що з’явився Цдо них, сидів за столом в мокрій перемазаній одязі в мовчки, в глибокому роздумі пив пиво. Увійшов третій,
I жеетом наказав налити йому кухоль, розплатився і пішов, ВрЩк і не сказавши ні слова.
У потім з’явився повний усміхнений чоловік років три-г. дцяти восьми, з гладко поголеним круглим обличчям. Це вбрався Раснер, колишній забійник, звільнений компа-Вщей три роки тому після страйку. Він був відмінний Вебочий, хороший оратор, завжди опинявся застреликом вимог вуглекопів і врешті-решт став ватажком Ведовольних. Дружина його, як і багато дружин вуглекопів, Вержала маленький кабачок; коли Раснера викинули на у«рщу, він сам став кабатчиком: роздобув грошей і, в піку компанії, відкрив питний заклад майже навпроти Ворейської шахти. Тепер воно процвітало, стало спільним центром, і гнів, який поступово Рознер вдихнув у колишніх своїх товаришів, приносив йому достаток.
— Ось цього малого я найняв нині вранці, — негайно ж г пояснив йому Мае.— Є у тебе вільна кімната? І чи можеш ти годувати його в борг два тижні?

Жерміналь стор.59

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code