Частина друга

Садиба Грегуара, іменувалася Піолена, знаходь лась в двох кілометрах від Монсу, на схід від міста в бік Жуазеля. Панський будинок — квадратна будівля без будь-якого архітектурного стилю — був побудований на початку минулого століття; з усіх великих земель, колись входив-ших в маєток, залишилося близько тридцяти гектарів, окру-ваних огорожею;, містити володіння в порядку побут неважко. Прекрасний город і плодовий сад Грегуара стали знамениті: фрукти і овочі, вирощувані в Пі-олені, славилися по всій окрузі. Правда, у садибі не було парку, його заміняв маленький перелісок, зате алея в триста метрів, обсаджена старими липами, гілки котЦ яких перепліталися, утворюючи довгий звід — від воріт щ ганку будинку, вважалася однією з достопримечательное на цій голій рівнині, де на всьому просторі між| Маршьеном і Боньи великі дерева було небагато,
Того ранку подружжя Грегуар встало о восьмій годині. Вони любили поспати і зазвичай піднімалися годиною пізніше; але буря вирувала вночі, привела їх у нервовий стан, Чоловік відразу ж відправився подивитися, чи не накоїв ля вітер біди, а дружина, надівши фланелевий капот і шлепаядщ пішла на кухню. У цій низенькій товстій бабусі дані в п’ятдесят вісім років, при білосніжних сивинах, обличчя зберігало дитячому здивоване вираз.
— Мелані, — сказала вона куховарці, — чи не спекти нам листкову булку, раз тісто вже готове? Панночка встанеї через півгодини, не раніше. А з яким задоволенням вона вип’є за сніданком чашку шоколаду з листковою булкою… Право, приємний був би їй сюрприз!
Кухарка, Худорлява Стара, що служила у Грегуарів тридцять років, засміялася:
— Вірно, хороший сюрприз!.. Плита у мене топіед / духовка поди вже загострилася, Оноріна мені підсобить,

Жерміналь стор.64

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code