прокинулася, і навшпиньки вийшли з кімнати.
— Т-шш! — прошепотів пан Грегуар, переступивши по-Ріг.— Може, вона не спала ніч, не треба її будити.
V-так, нехай виспиться гарненько, наша дорога де-вочка, — підхопила пані Грегуар.— Ми почекаємо її.
Вт Вони спустилися в їдальню і сіли в м’які крісла; служниця, і не думаючи бурчати, поставила шоколад на сла — H вогонь. Батько взявся за газету, а мати за в’язання — Ікіроке гарусне покривало. В кімнаті було дуже тепло, Відоме стояла глибока тиша.
До весь стан Грегуарів, що давало їм близько сорока Ксяч франків щорічного доходу, полягало в одній-ВЬшственнон акції вугільних копалень в Монсу. Подружжя шотно розповідали про походження свого багатства, нову якому поклало виникнення Компанії.
До на початку минулого століття якесь безумство оволоділо Врдьми на всьому протязі від Лілля до Валансьєна: все Ньлі Шукати кам’яне вугілля. Всім запаморочили голову Врнехи підприємців, які заснували згодом Ан — Ійшшскую компанію. У кожній комуні копалн землю; за Крау ніч створювали товариства, подучали концесії, всіх одержимих кам’яновугільної гарячкою того часу найяскравіший спогад про себе залишив барон Де — рюмо, відрізнявся незвичайним розумом і героїчним ^Ворством. Протягом сорока років він е неослабним чоловіка — Іетвом боровся проти всіляких перешкод; перші ^Выскания виявилися марними, після довгих місяців НУюты доводилося кидати закладені шахти, обвали юршичтожали гірничі виробки, робочі гинули при неждан-них повенях, у надрах землі зникали сотні тисяч франків; крім того, виникали неприємності з властя — Щт предержащими, впадали в паніку пайовики, треба було утиснутися з поміщиками, не бажали визнавати концесій, виданих королем, якщо підприємці відмовитися Квались заздалегідь домовитися з ними. Нарешті барон Кновал Товариство на паях; «Дерюмо, Фокенуа і КН— Кея розробки вугільного родовища в Монсу, і коші вже почали давати невелику прибуток, як раптом барон іДерюмо ледь не зазнав краху під ударами жорстокої конкуренції з боку сусідніх кам’яновугільних копалень ш Куницеві, що належали графу де Куницеві, і Жуазель — ршх копалень Товариства Корніль і Женар. На його ВЧА — ргье, 25 серпня 1760 три ці підприємства уклали Ьежду собою угоду і злилися в одне товариство.

Жерміналь стор.67

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code