Як з маленької квартирки зробити квартиру своєї мрії

На що може розраховувати молода сім’я з середнім доходом, що вирішила придбати квартиру в іпотеку? Практика показує, що в кращому випадку це однокімнатна хрущовка. Квартирка маленька, невдало спланована ще в часи любителя кукурудзяних посадок, але при цьому вельми популярна.

А адже так хочеться переїхати в щось більш-менш сучасне, з розряду, наприклад, квартири-студії… «Неможливо!» песимісти скажуть. «Ще як можливо!» дадуть відповідь оптимісти. Грамотна перепланування маленької хрущовки плюс невеликі хитрощі в підборі квітів, меблів і освітлення, дозволяють значно розширити простір. Правда, в характеристиках техпаспорта це навряд чи позначиться, але наблизити мрію до реальності дозволить значно.

дизайн однокімнатної квартириЛамаємо стіни

Якщо вже ми заговорили про перепланування знесення стін тут не уникнути. В виду того, що споруди часів Микити Сергійовича великою оригінальністю не відрізнялися, варіантів планувань також небагато. А тому найбільш логічним тут буде зламати стіну між кімнатою і кухнею. Фактично це дозволить візуально збільшити загальний простір: і кімната стає більше, і кухня не така маленька.

Більше, як правило, ламати нічого не рекомендується, інакше вийде одне велике приміщення, в якому і кухня, ванна, передпокій.

Світле проти темного

Тепер поговоримо про обробку стін. Загальновідомий факт, що темні кольори зорово зменшують простір, а світлі навпаки збільшують. Те ж саме правило актуально і для приміщень: якщо в маленькій кімнаті в догоду, скажімо, моді «одягнути» стіни в темний тон, 16 квадратних метрів будуть виглядати як 14, а то й менше. І ті ж обсяги, одягнені у світлі тони, дозволять відчувати, що кімната має площу ну ніяк не менше 18 кв. м. До речі, у США в переважній більшості будинків і квартир стіни пофарбовані в простий білий колір. Пояснюється це просто. По-перше, збільшує обсяг приміщення. По-друге, стіни саме пофарбовані (або це шпалери під фарбування), що саме по собі вкрай практично: якщо з якої-небудь причини поверхні стін забруднилися, місце просто акуратно підфарбовується.

Варто відразу зазначити, що фарбовані стіни це зовсім не те, що породжує уяву постсоветких людей: нерівні стіни, покриті до середини, а то і вище, огидного кольору олійною фарбою. Світ сучасних будівельних матеріалів сьогодні пропонує сотні варіантів сучасної фарби, а також різноманітних шпаклівок для підготовки стін.

І нарешті, по-третє, до такого кольору інтер’єру підходить абсолютно будь-які меблі. Більше того, американці відомі любителі знімного житла, а тому досить часто переїжджають з будинку в будинок. І саме наявність однаково білих стін дозволяє без зайвих проблем перевозити з собою свої власні комплекти меблів. ще один нюанс щодо фарбування стін: використання глянсової або матової фарби. Фахівці стверджують, що глянсове покриття (аналогом йому можуть служити шпалери з легким шовковистим блиском) також візуально збільшує простір.

І ще одне правило: за всіма канонами стелю ні в якому разі не повинен бути темніше стін.

Світлотінь

Щодо висвітлення маленьких приміщень також діють вищеописані правила. Чим краще освітлені приміщення, тим більш просторими вони здаються. І навпаки, темні кути крадуть і без того дефіцитний простір. При установці підвісної стелі з вбудованими світильниками не забувайте, що в маленьких квартирках висота стелі невелика, а тому сильно його занижувати не варто. Кращий варіант для кімнати це центральна люстра, ні в якому разі не велика і не має структуру кетяги, і фонове підсвічування по периметру.

Обстановказатишне оформлення маленької квартири

Коли спостерігається явний дефіцит житлової площі, треба постаратися максимально ергономічно використовувати наявний простір. На жаль, навряд чи ви зумієте обійтися без шафи-купе, який займе чималу частину однієї зі стін. Тим не менш, заповнити втрачене місце допоможуть дзеркальні двері. Давно відомо, що наявність в приміщенні дзеркал візуально розширює його. Але тут головне не перестаратися, інакше ви будете жити, як у дзеркальному королівстві.

Наявність шафи як добре продуманої системи для зберігання дозволить уникнути великого меблевого нагромадження: тумбочок, комодів, стійок і т. д.

І не варто забувати про принади світлих тонів. Єдине, що продумайте, щоб колір стін не був надто близьким до кольору фасадів меблів, інакше все зіллється.

Санвузол

Незважаючи на досить нецікаве назва такого необхідного для кожного будинку приміщення, саме в «хрущовках» воно зроблено найбільш близько до сучасного стандарту. Справа в тому, що з моменту появи типових панельних будинків, туалет і ванну стали робити роздільними. Аргументів на користь обох варіантів чимало, але фактично виходить, що в приміщеннях суміщеного типу місця виявляється більше.

У зв’язку з цим фактом жодних табу щодо кольорової гами закладати не варто. Єдиний атавізм, від якого ви сміливо можете позбутися, це вікно з кухні у ванну. Деякі вважають, що традиція залишати віконце з ванної на кухню навіть не радянська, а дореволюційна. І робилося це виключно для економії електроенергії. Особливо актуальними такі вікна були під час перебоїв з електрикою, котрі були в надлишку в 50-х роках минулого століття в столиці нашої Батьківщини. Був, до речі, ще один варіант таких вікон, але не в хрущовках, а в сталінських будинках. Тільки в них віконний отвір розташовувався між туалетом і сходовою кліткою, засклений він був матовим склом, пропускавшим достатньо світла, щоб приміщенням можна було скористатися, не включаючи власний світильник.

Кухня

Кухня в «хрущовці» це, якщо бути відвертими, просто сльози. 5,5-6 квадратних метрів: ну що на них можна розмістити? А адже в цю невелику площу треба в обов’язковому порядку втиснути і плиту, і холодильник, і раковину, стіл і… Завдання складне, але цілком здійсненне. Холодильник краще всього вибирати неширокий і ставити його по одній стіні з плитою і раковиною, тільки не впритул до них.

візуальне розширення маленької квартириУ якості додаткової робочої поверхні можна використати… підвіконня. Для цього замовляється така ж стільниця як і на всій кухні і встановлюється замість підвіконня. Особливо винахідливі люди, яким не потрібен «хрущовський холодильник», що знаходиться якраз під підвіконням утеплили його і організували у підвіконні мийку. Доцільність цього кроку можна серйозно заперечити, адже при митті посуду бризки будуть летіти на вікно, і його доведеться щоразу відмивати. Але, тим не менш, така задумка теж має право на життя.

До речі, а знесена між кухнею і кімнатою стіна допоможе не тільки заощадити на придбанні дверей і фурнітури, але і дасть додаткове місце для установки столу або барной стійки. Щодо встановлення другої, ряд питань: з одного боку, цікава задумка, але ж потрібен і стіл, за яким ви будете самі їсти, так і гостей приймати. З іншого боку, якщо ваше молоде сімейство любителі фуршетів, і ні вас, ні вашу другу половину не бентежить факт прийняття їжі за барною стійкою кухонно-обідній стіл можна взагалі не купувати.

Передпокій

Менше «хрущовської» кухні може бути тільки передпокій. І тут два основних вирішення проблеми розширення простору. Природно, крім світлих стін. Перше це кутовий шафа, а друге маленька вішалка і обувница будь-якої висоти. Більш укомплектовувати передпокій сенсу немає, інакше ви ризикуєте, кожен раз заходячи і виходячи з квартири, протискуватися між меблевими нагромадженнями.

Ось і всі поради. Решта на розсуд власників квартири, ремонтників та дизайнерів інтер’єрів.

Розширення маленької квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code